МІЛЬЙОНЕРІВ З ПАРТІЇ ГРОЙСМАНА ФІНАНСУЮТЬ ТУРКИ ТА ДРІБНІ ПІДПРИЄМЦІ

Аналітика Вінниця Вінничина Політика

Започаткований громадськими активістами задля боротьби з політичною корупцією та контролю влади рух «Чесно» проаналізував фінансові звіти «Української стратегії Гройсмана» за останні роки. Фінансування партії, очолюваною екс-мером Вінниці та екс-прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом, відбувається за такими ж «мутними» схемами, як і діяльність т. з. «Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу».

У 2022 р. партія Гройсмана офіційно зібрала 1 425 173 грн. внесків, а витратила 1504 413,53 грн. Незважаючи на повномасштабну війну, партійні витрати дисонували на фоні масових пожертв українців на підтримку ЗСУ. Більше ніж півмільйона гройсманівці заплатили фізичній особі-підприємцю Андрію Мельнику за друковану агітаційну продукцію. Проплата була здійснена за день до початку великої війни. Тобто, що влада, що так звана «опозиція» до війни готувались однаково.

Також за день до початку великої війни «стратеги» заплатили за рекламу ще й дочірньому підприємству «Контракти-медіа», яке входить у холдинг українського рекламного агентства «Галицькі контракти».

Коли російськи бомби і ракети вже нищіли міста і села України, «Українська стратегія Гройсмана» витрачалась на оплату праці, яку за статтею «Заробітна плата, лікарняні, вагітності, відрядження, компенсації» виплачувала для своєму лідеру Володимиру Гройсману та депутатці облради Ірині Івасюк, яка окрім посади директорки закладу культури «Вінницька міська централізована бібліотечна система» разом з вінницьким градоначальником Сергієм Моргуновим очолює обласну парторганізацію «стратегів» Гройсмана на Вінниччині. Причому, Ірина Івасюк одночасно виступала і як донор партії, і як отримувач партійної зарплати.

Згідно з фінансовими звітами «Української стратегії Гройсмана», очільник партії Володимир Гройсман, який сьогодні є людиною без певного роду занять, регулярну партійну зарплату у розмірі 10-20 тис. грн. щомісяця отримував як мінімум до жовтня 2023 р. Враховуючи, що донорами партії є дрібні підприємці, утримання їх коштом офіційного мультимільйонера Гройсмана виглядає дуже… оригінально.

І у 2022 р., і надалі під час війни «Українська стратегія Гройсмана» витрачала і продовжує витрачати значну частину своїх офіційних коштів на оренду офісу у Києві. Це із розряду політичних «понтів». Бо партія є маргінальною, окрім Вінниччини, де «стратеги» мають монобільшість у представницьких органах місцевої влади, ані у столиці, ані у інших регіонах ніякого помітного впливу ця політсила не має.

Тим не менш, головний партійний офіс знаходиться у самому центрі Київа, на Майдані Незалежності, 2. Це так званий «Будинок профспілок», який під час Революції Гідності у 2024 р. був підпалений разом з протестувальниками під час штурму будівлі спецпідрозділом СБУ «Альфа». Відновлювання «Будинку профспілок» тривало протягом п’яти років. Будівля знаходиться у розпорядженні Федерації профспілок України і «Українська стратегія Гройсмана» за оренду офісу в цьому будинку Господарському управлінню Федерації профспілок України щомісяця сплачує від 20 до 40 тис. грн.

Фінансують «стратегів» Гройсмана мало кому відомі дрібні підприємці. Виключення – київське ТОВ «ГК «Ауріс», яке належить сім’ї Климців. Глава цього сімейства Дмитро Климець – серед засновників Федерації академічного веслування України, членською організацією якої є вінницька обласна Федерація академічного веслування, очолювана директором комунального закладу «Вінницька обласна дитячо-юнацька спортивна школа ім. Юлії Рябчинської» Романом Копистянським.

Серед фізичних осіб, які виступають донорами партії Гройсмана, є також цікаві особистості. Наприклад, Віктор Шафранський, який був в. о. міністра охорони здоров’я України з квітня по серпень 2016 р.

Ще один приватний донор партії Гройсмана – киянин Алі Алієв, який є засновником та представником низки турецьких фірм в Україні. Зокрема він представляв турецьку компанію Demir Insaat, яка у центральній частині Вінниці, на місті електротехнічного заводу, збудувала житловий комплекс «Turkish City». Це були перші інвестиції турецького бізнесу у Вінницю. Будівництво трьох житлових будинків на 500 квартир, готелю, дитячого садка та багаторівневого паркінгу по вулиці Замостянська, 34 обернулося конфліктом з місцевою владою. І коли у Вінницю завітав посол Туреччини, стамбульські бізнесмени стали йому публічно скаржитися на вінницького градоначальника Сергія Моргунова, команда якого створювала їм проблеми з будівництвом.

Тепер, коли представники турецького бізнесу офіційно фінансують партію Гройсмана, мабуть, конфлікт можна вважати повністю вичерпаним.

У 2023 р. партія Гройсмана продовжила малозрозумілий кругообіг грошей навколо своєї партійної каси. Але замість Ірини Івасюк, яка перестала «фінансувати» партію, залишившись лише отримувачкою зарплати, її місце зайняла підприємниця-киянка Тетяна Мушенок, вона теж, спочатку жертвувала власні кошти «стратегам», а потім від них же отримувала зарплату.

За 2024 р. «Українська стратегія Гройсмана» відзвітувалась лише за перший квартал. Але тенденції ті ж самі. Головними спонсорами партії виступають нікому невідомі дрібні підприємці.

Але за видатну партійну діячку Ірину Івасюк, можна порадіти. Її чоловік Ігор Івасюк – теж видатний діяч «стратегів» і тому обіймає посаду заступника голови Вінницької облради. Під час війни у лютому 2023 р. подружжя Івасюків купило собі новий будинок у Вінниці площею 191,80 кв. метрів усього за 4 983 349грн. Це офіційний бюджет за п’ятирічку цілої всеукраїнської партії цілого екс-прем’єр-міністра. Так що, не партією єдиною живуть відомі вінницькі «стратеги», залишається у них щось і для душі…

~~~~~~~~    ~~~~~~~~

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *