ПОСАДОВЦІ ВІННИЦЬКОЇ МІСЬКРАДИ ПОСЛАЛИ НАХ*Й ВІЙСЬКОВИХ

Аналітика Війна Вінниця Суспільство

Мер Вінниці та його свита клялись, що будуть допомагати вінничанам, які захищають країну, а натомість культурно «послали на*уй» військового з Вінниці, який приїхав просити автівку для фронту. У пеклі війни, під Бахмутом, він провів понад 6 місяців. Він не служив в армії до повномасштабної війни, але коли настав час захищати країну, без зайвих запитань поїхав до славнозвісної фортеці Бахмут. І зараз, ми покажемо, що чекає на захисників в тилу, де депутати та мер співають гімн України та божаться у любові до святої неньки. Та як тільки потрібно допомогти справжнім захисникам, уродженцям Вінниччини, тим, хто боронить нашу незалежність у гарячих точках, мер Моргунов та монобільшість Гройсмана у міськраді роблять вигляд, що нічого нікому не винні і, звісно, ніякої допомоги нашим захисникам не надають. І от вам реальна історія, як мер та чиновники відмовили захисникам у допомозі. Видно, не очікували, що військові не пробачать їм цього і винесуть все у публічний простір.

Звернення з фронту

Анатолій Блажієвський звернувся у громадську організацію «Ліга Справедливості України» з проханням висвітлити дану ситуацію. Ось його пряма мова:

— Ми віддаємо власні життя та втрачаємо побратимів для того, щоб у тихій Вінниці процвітав дерибан? Чи міськрада стала інтернет-волонтерами, які допомагають тільки своїм і тільки на фото? Аж огидно дивитись на те, що відбувається у Вінниці. Для чиновників війни не існує? Чи їм настільки байдуже на своїх земляків, які захищають їх на фронті?

Моя історія це крик душі, який має почути кожен, щоб разом боротись за майбутнє нашої країни! Понад 6 місяців свого життя я прожив у вогні війни — під Бахмутом. Разом із побратимами ми боролись за кожен клаптик нашої землі. Не піддавались страху смерті та йшли у бій. Тримали позиції та безжально нищили окупантів. Скажу чесно, були моменти, коли надія мене покидала. І я думав, що більше ніколи не побачу рідний дім.

Але, я вирвався у відпустку на кілька днів. Приїхав у рідну Вінницю. Бо терміново потрібен пікап L200 для виконання бойових завдань. І, першим ділом, я пішов у міськраду та подав офіційне звернення від військової частини. Просив та благав чиновників допомогти. Адже всі вінницькі медіа тільки і пишуть, як багато місцева влада робить для військових. І скільки грошей вони заклали на допомогу військовим у 2024 р. Тому, був певен, що мер після такої самореклами, допоможе мені та побратимам. Ми ж не відсиджуємось у тилу, не шукаємо причини, щоб списатись. Ми воюємо на фронті! Ми воюємо за Вінницю! За Україну!

Анатолій Блажієвський з бойовими побратимами з десантно-штурмового взводу 77-ої окремої аеромобільної бригади ЗСУ

Але те, що я почув у стінах міськради, мене привело у шок. Тихенько шепнули: «Хлопчино, ніхто вам тут не допоможе. Йдіть з Богом». Я аж жахнувся і не повірив. Та далі, я ходив ледь не щодня у міськраду, просив, щоб мені на моє письмове звернення дали відповідь. І вони дали. У листі культурно «послали мене нах*й». Тобто, сказали, що допомога мені та моїм побратимам не передбачена у їхньому переліку військових частин. Ця відповідь була з підписом та мокрою печаткою. Всі ці документи я передав антикорупціонерам з проханням зробити розслідування. 

Як дурять військових?

В ході журналістського розслідування нам стало відомо, що Вінницька міськрада не тільки обманює військових, а ще і оббріхує військову адміністрацію. І це в той час, коли в країні йде повномасштабна війна. Ми направили низку інформаційних запитів та проаналізували всю інформацію і тепер показуємо її Вам, шановні вінничани. Бо лише Вам судити, хто герой, а хто злодій. Хоча, все і так зрозуміло…

Анатолій Блажієвський на початку січня 2024 р. передав до Вінницької міськради звернення виконуючого обов’язки командира 77 ОАеМБр підполковника Сергій Фалька про допомогу у придбанні автівки Mitsubishi L200 для підрозділу. Пікапи Mitsubishi («Мітсубісі») у ЗСУ здобули репутацію універсальної автівки, яку без значних витрат можна швидко адаптувати під виконання широкого спектру завдань на передовій.

77 ОАеМБр це 77-ма окрема аеромобільна бригада, або військова частина А4355 у складі десантно-штурмових військ ЗСУ. Бригаду було сформовано наприкінці 2022 р., після чого вона вела запеклі бої за Соледар, а у 2023 р. за Бахмут.

Анатолій Блажієвський, — вінничанин, а у війську — командир десантно-штурмового взводу. Воює добре, за що отримав «Золотий хрест» від Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного за успішне виконання бойових завдань на Донецькому напрямку..

Відповідь на своє звернення до Вінницької міськради 77-ма окрема аеромобільна бригада отримала лише на початку лютого 2024 р. У міськраді «думали» цілий місяць, в кінці кінців бійців ЗСУ послали куди подалі.

«Відповідно до наказу голови Вінницької обласної військової адміністрації на даний час здійснюється забезпечення визначених у наказі військових частин. Враховуючи вищевикладене, забезпечити автомобілем військову частину А4355 не має можливості», сповістив заступник міського голови Сергій Тимощук.

Також Тимощук повідомив, що рішення про відмову військовим було прийнято після розгляду їх звернення «виконавчими органами Вінницької міської ради».

Під «виконавчими органами» вочевидь мався на увазі виконавчий комітет. Автомобільні пріоритети під час війни членів виконавчого комітету Вінницької міськради широкому загалу стали відомі після оприлюднення чиновниками своїх декларацій. 18 серпня 2023 р. заступник Вінницького міського голови Андрій Очеретний придбав новенький преміальний повнопривідний кросовер Renault Koleos («Рено Колеос») 2023 р. в. за 1 325 054 грн. У цей день путінська окупаційна армія обрушила скид напівтонних коригованих авіаційних бомб на позиції ЗСУ у Роботино Запорізької області, в Авдіївці Донецької області, під Білогорівкою Луганської області та в районі Петропавлівки Харківської області. Але у Андрія Очеретного голова боліла про більш важливе — попільнички у його кросовері Renault Kadjar («Рено Каджар») 2019 р. в. вщент заповнились недопалками, а значить треба було негайно купляти нову автівку. Стару «Рено» він продав за 707 000 грн., доплатив 618 054 грн. (а це на 163 930 грн. більше, ніж його уся офіційна річна зарплата за 2022 р.) і, сповнений почуттям виконаного обов’язку, пересів на нові «колеса».

Як оббрехали військову адміністрацію?

Від «химери совісті» керівники Вінниці, яких уособлює Очеретний, звільнилися ще задовго до російської повномасштабної агресії. І війна, котра кожного дня забирає життя вінничан, у світосприйнятті чиновників, здається, нічого не змінила. Але громадська організація «Ліга Справедливості України» із залученням власного інформаційного ресурсу «Ми Вінничани» вирішила розібратись, за якими ж принципами у міськраді взагалі вирішуються питання надання допомоги підрозділам ЗСУ та Національної гвардії. У міськраду був направлений відповідний інформаційний запит.

Армійське та інше обладнання, яке Вінниця передає військовим формуванням сил спротиву, закуповується за гроші громади. В той же час передача амуніції у війська супроводжується чисельними фото- і відеозвітами очільників Вінниці і Вінниччини, начебто вони за власні кошти купляють дрони, тепловізори та приціли. Сюди ж приплітається т. з. «Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб», очолюваний екс-мером Вінниці і екс-прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом, функціювання якого відбувається поза межами юридичного поля і через непрозорість скоріше нагадує діяльність злочинного угрупування.

Відповідь міськради на інформаційний запит ресурсу «Ми Вінничани» стала черговим прикладам маніпуляцій та безсоромної брехні чиновників.

«Передача обладнання та майна для військових частин здійснюється… у разі письмового звернення до міського голови командира військової частини, де є фінансовий орган (наприклад командира бригади або окремого батальйону) при наявності в особи, яка уповноважена на отримання майна, фінансового доручення з підписом командира військової частини та відбитком гербової печатки. При цьому сума, на яку надається допомога, не визначена. Перелік майна формується за запитами військових частин та результатами проведених тендерних процедур», — повідомила Ірина Єлізарова, начальник відділу звернень апарату Вінницької міськради та її виконкому.

Тобто, звернення командувача 77-ої окремої аеромобільної бригади відповідало усім переліченим вимогам, — чого ж відмовили? Причому, відмовили, посилаючись на міфічний наказ начальника обласної військової адміністрації, про існування якого навіть у відділі звернень апарату міськради нічого не знають.

А не знають, — бо заступник міського голови Тимощук нагло збрехав. Подібного наказу не може існувати взагалі. Згідно з діючими в Україні принципами розмежування гілок влади, чиновники державних органів влади не можуть давати накази органам місцевого самоврядування щодо використання бюджетних коштів.

Аби зайвий раз переконатися у очевидному, відповідний інформаційний запит був направлений начальнику Вінницької обласної військової адміністрації Сергію Борзову.

У відповідь на запит заступник директора департаменту правового забезпечення обласної військової адміністрації Олександр Кобзар повідомив, що ніякого наказу про надання допомоги обмеженому колу військових підрозділів ЗСУ не було.

Де гроші на допомогу армії?

І про гроші. Саме тоді, коли у виконкомі Вінницької міськради висмоктували з пальця привід для відмови в допомозі хлопцям з 77-ої окремої аеромобільної бригади, необхідні кошти для купівлі автівки на фронт у розпорядженні чиновників були. Але їх вирішили витратити на додатковий власний піар, тобто на чергові казки у підконтрольних медіа про те, як очільники Вінниці недосипають і недоїдають, опікуючись допомогою ЗСУ.

Громадська організація «Ліга Справедливості України» у минулому році категорично виступала проти утримання бюджетним коштом комунальних підприємств «Радіокомпанія «Місто над Бугом» та Інформаційно-телевізійного агентства «ВІТА». Вони давно перетворились у засоби «промивання» мізків вінничан та піару владної верхівки. Але правляча у Вінниці партія «Українська стратегія Гройсмана» вчергове пролобіювала нечуваної розходи на «ВІТУ» і «Місто над Бугом» у 2024 р., у перерахунку на резервну світову валюту — 1 млн. 373 тис. доларів США. А у перерахунку на боєприпаси, — більше ніж 68,6 тис. патронів для снайперських гвинтівок, які вважаються найдорожчими набоями для стрілецької зброї.

Використання грошей громади на піар владної верхівки затверджується депутатами, зокрема, у вигляді «Програми висвітлення діяльності Вінницької міської ради, її виконавчих органів, фінансової підтримки (дотації) комунальним підприємствам засобів масової інформації у 2021-2025 рр.». У січні 2024 р. цю програму за рахунок статті «Забезпечення висвітлення діяльності Вінницької міської ради, її виконавчих органів в державних та приватних засобах масової інформації» вирішили збільшити ще на 1 млн. 973,4 тис. грн. у порівнянні з попереднім коригуванням.

Автівка, яку просили воїни з 77-ої окремої аеромобільної бригади, обійшлась би значно дешевше. Але для очільників Вінниці справжня допомога фронту «не на часі».

З повагою та низьким укліном перед нашими Захисниками, громадська організація «Ліга Справедливості України»

~~~~~~~~    ~~~~~~~~

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *