У КОГО ВІННИЦЬКА СПІВАЮЧА ХІРУРГИНЯ ПЕТРУШЕНКО КУПЛЯЛА ПОСАДУ РЕКТОРА (ексклюзивні подробиці)

Аналітика Боротьба з корупцією Вінниця

Було гучно і весело

12 жовтня 2023 р. тільки ліниві ЗМІ не переповідали повідомлення про затримання фейкових антикорупціонерів, які продавали посаду ректора Вінницького вишу за 50 тис. доларів США одній із кандидаток на цю посаду. Варіативність новини залежала лише від першоджерела, в Державному бюро розслідувань звітували про викриття шахраїв «працівниками ДБР за сприяння СБУ», а Служба безпеки доповідала про затримання аферистів «СБУ спільно з ДБР». Коли ж стало зрозумілим, що покупцем посади керівника вузу була скандально відома екс-ректорка Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова, з’явилась ще й інтерпретація учбового закладу: «викриття та проведення спеціальної операції стало можливим завдяки співпраці службовців СБУ та ДБР із професоркою Вікторією Петрушенко».

19 січня 2023 р. професорка, одночасно лікарка-хірург і народна артистка Вікторія Петрушенко була призначена в. о ректора Вінницького медуніверситету. 12 вересня 2023 р. повинні були відбутися вибори повноцінного ректора вишу, крім Петрушенко на посаду претендували ще два кандидати. 6 вересня 2023 р. Петрушенко відсторонили від в. о ректора вишу, а через кілька днів були призупинені і вибори очільника закладу. Серед причин таких рішень Мінздраву називались скандали, пов’язані з плагіатом в докторській дисертації Петрушенко та наявністю у неї двох дипломів доцентів по співам та хірургії, отриманих за один рік, що заборонено українським законодавством.

За версією СБУ та ДБР, аферисти вирішили добряче заробити на гарячому бажанні Петрушенко будь що очолити університет. Один з них представлявся керівником антикорупційного комітету при Верховній Раді, інший – очільником осередку цього ж комітету у Вінницькій області. За 50 тис. доларів США «комітетчики» пообіцяли «залучити власні зв’язки в органах влади» та посприяти обранню професорки-співачки ректоркою.

«Жінка на словах проявила зацікавленість в пропозиції, проте відразу звернулася до правоохоронців. Зловмисників було затримано «на гарячому» під час отримання авансу в 20 тис. доларів. Встановлено, що зловмисники не мають жодного відношення до роботи в антикорупційних органах чи парламенті», – резюмували в ДБР. Версія СБУ щодо фінальної частини операції суттево відрізнялась: «Правоохоронці затримали одного зі зловмисників під час отримання ним першої частини суми у розмірі 20 тис. доларів США. Потім було затримано його спільника».

Силовики в своїх повідомленнях не називали ані імен аферистів, ані назви їх «комітету», ані прізвища Петрушенко, не кажучи вже про виш, де ректорське крісло, так би мовити, виставлялось на продаж. Проте, завдяки власним джерелам, ресурсу «Ми-Вінничани» всі подробиці відомі.

Ключі від квартири в дупі

Спочатку про фіктивний антикорупційний комітет. Шарашкіна контора під назвою «Антикорупційний комітет» була заснована в Києві в червні 2015 р., як об’єднання громадян. Попри таку ж реєстраційну назву, організація з часом стала називати себе «Антикорупційний комітет при Верховній Раді України». Сьогоднішні твердження правоохоронців, що контора не має жодного відношення до роботи в антикорупційних органах, не зовсім коректні. Вона входить до цілої шулерської мережі структур з гучними антикорупційними назвами, причому більшість з них зареєстровані в органах юстиції, як державні організації. Мережа побудована за принципом мафіозної кругової поруки і охочі дослідити весь ланцюжок ризикують звихнути мозок. Але ми спробуємо.

Засновником «Антикорупційного комітету», котрий завдяки Вікторії Петрушенко набув неабиякої слави, виступає «Комітет правового захисту України», зареєстрований у Київі, як державна організація очолювана колишнім співробітником главку «К» СБУ полковником Олегом Устіновим. Цей комітет активно з чимось «боровся» за Януковича-президента, але потім затих, і якщо об’являвся в інформпросторі, то лише для того, щоб оригінально нагадати про своє існування. Наприклад, в жовтні 2016 р. у Києві наряд поліції зупинив автомобіль, керував яким екс-полковник СБУ Олег Устінов, він явно був п’яний, ще й став «бикувати». Його доставили до райвідділу, оформили штраф та відпустили. Але за воротами поліцейського відділення на нього одразу напали двоє і чомусь… встромили у дупу ключі від його ж квартири. Розбишак затримали, Устінову викликали меддопомогу. Але незважаючи на попередній діагноз – закрита черепно-мозкова травма, заяву на нападників він писати відмовився, заявивши, що «розбереться сам».

Втім, це лірика. Повернемось до реєстрів Мінюсту. Засновником «Комітету правового захисту України» є «Антикорупційний комітет України», теж зареєстрований у Києві, як державна організація, але під приводом такого собі Андрія Гончара. А засновником державної організації «Антикорупційний комітет України» виступає «прописана» у Львові недержавна організація «Міжнародний координаційний антитерористичний комітет» під приводом Олега Вознюка, яку, в свою чергу, заснувала київська «Служба соціального захисту співробітників та ветеранів правоохоронних органів України», очолювана Володимиром Петровим і зареєстрована як державна організація.

Ну, а замикається коло на засновникові «Служби соціального захисту співробітників та ветеранів правоохоронних органів України» – на усе тому ж «Антикорупційному комітеті України» Андрія Гончара. До того ж, перелічені достойники періодично міняють один одного на чолі структур своєї мережі або одночасно очолюють ще й її відокремлені осередки.

Декларуючи боротьбу з корупцією, «комітетчики» іноді дійсно потрапляли в самий епіцентр цієї боротьби, але тоді поліція та СБУ чомусь «пакували» саме їх. Приміром, у березні 2016 р. «антикорупціонерів» тепло «прийняли» в Одесі, де вони «кошмарили» місцевих дрібних контрабандистів. Схема була простою: знаходили «комерса», який оминав закон, і вимагали у нього хабар за своє мовчання.

Ба, знайомі всі обличчя!

«Антикорупційний комітет», пообіцявший співаючій хірургині посаду ректора Вінницького медуніверситету, зареєстрований в Києві на Борщагівці по вул. Тулузи, 4. Після невдачі з отриманням 50 тис. доларів, «комітетчики» закрили свій сайт.

Раніше сайт виглядав значно краще. Оформлення та дизайн скопійовані с офіційного веб-ресурсу Верховної Ради. В розділі «керівництво» – суворі дядьки з непохитно-залізобетонними фізіономіями, усі за допомогою фотошопу вдягнені в стилізовані під прокурорську уніформу костюми, правда, з якимись півнячим личками, але все одно – саме воно, аби розводити лохів на чистій воді.

Не менш переконливий і персональний склад «Антикорупційного комітету». Перший заступник голови – Гарегін Арутюнов. За офіційною біографією він екс-депутат Дніпровської міськради двох скликань (починаючи з 2002 р.) та екс-депутат Верховної Ради (2007-2012 рр.) від «БЮТ». В свій час лідерка партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко завдяки своїй тітці Антоніни Ульяхіної, яка керувала партосередком в Дніпрі, настільки захоплювалась Арутюновим, що призначила його головою власної партії на Донеччині. І Тимошенко можна зрозуміти, за неофіційною біографією, Арутюнов – колишній кримінальний авторитет на прізвисько «Гарік», під патронатом сумнозвісного Павла Лазаренка починав колектором, потім, перекваліфікувавшись в бізнесмени, перейшов до земельних афер та рейдерства.

Заступником голови «Антикорупційного комітету» з питань економічної безпеки значиться Юрій Хомутиннік. Він – батько екс-депутата Верховної Ради багатьох скликань Віталія Хомутинніка, вічного «комсомольця» Партії регіонів та знакового представника донецького клану Януковича, який за підрахунками Forbes станом на 2021 р. чесно заробив 465 млн. доларів США.

Коротше кажучи, корупція в Україні вже давно повинна була покінчити життя самогубством, стрибнувши вниз головою з мосту ім. Патона в безодню дніпровських вод. Але щось пішло не так і «антикорупціонери» завітали у Вінницю до Вікторії Петрушенко.

Щось пішло не так

За версією правоохоронців, на початку жовтня 2023 р. 50-річний вінничанин Віктор Бахмат, представившись керівником відокремленого підрозділу антикорупційного комітету «Управління антикорупційного комітету у Вінницькій області», запропонував Вікторії Петрушенко за гроші «вирішити питання» зі скасуванням наказу очільника Мінздраву № 1594 від 8 вересня 2023 р. «Про призупинення конкурсу на зайняття посади ректора ВНМУ ім. М. І. Пирогова», що начебто дало б змогу провести вибори ректора і співаючій хірургині на ціх виборах перемогти.

Віктор Бахмат дійсно очолює один з трьох відокремлених регіональних осередків «Антикорупційного комітету», котрий зареєстрований у лютому 2018 р. у Вінниці по вул. Стрілецька, 57. У вільний від боротьби з корупцією час Віктор Бахмат ще й власник вінницького приватного підприємства «Подільська губернія» (діяльність готелів, барів, ресторанів) та член правління осередку всеукраїнської громадської організації «Українська федерація хортингу» в Вінницькій області (хортинг, між іншим, – створений в Україні бойовий вид спорту).

Як стверджують в ДБР, 3 жовтня 2023 р. Віктор Бахмат організував Вікторії Петрушенко в Київі зустріч з головою «Антикорупційного комітету» Андрієм Фещенко, котрий підтвердив можливість «вирішення її питання за грошову винагороду» завдяки його власним знайомствам у органах державної влади.

Передача попередньо обумовлених 20 тис. доларів США відбулась на автомобільній стоянці Вінницького національного медуніверситету ім. М. І. Пирогова 5 жовтня 2023 р., після чого слідчими ДБР за сприянням співробітників СБУ Віктор Бахмат та Андрій Фещенко були затримані, в цей же день обом були вручені повідомлення про підозру у вчинені кримінального злочину.

7 жовтня 2023 р. при розгляді клопотання слідчих ДБР про застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою для обох підозрюваних, Бахмат в Вінницькому міськсуді свою вину визнав, щиро каявся, бажав піти на угоду з слідством та просив не арештовувати його, так як він раніше не судимий, має двох неповнолітніх дітей, яких забезпечує матеріально.

А уродженець Кривого Рогу Фещенко, справиший в самий розпал подій 4 жовтня своє 48-річчя, заявив, що оголошена йому підозра не обґрунтована, в заяві Вікторії Петрушенко в правоохоронні органи взагалі ніде не зазначається його причетність до злочину, до того ж під час передачі коштів він взагалі знаходився у Києві. Адвокат головного «антикорупціонера» наполягав на відмові у клопотанні ДБР про арешт ще й тому, що Фещенко – раніше не судимий, він засновник благодійного фонду, має хронічні хвороби і утримує батьків-пенсіонерів.

Але суд виніс рішення про арешт і Бахмата, і Фещенка на 60 діб, з можливістю вийти на волю під заставу в сумі 214 720 грн.

1 thought on “У КОГО ВІННИЦЬКА СПІВАЮЧА ХІРУРГИНЯ ПЕТРУШЕНКО КУПЛЯЛА ПОСАДУ РЕКТОРА (ексклюзивні подробиці)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *