ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА: АНТИКОРУПЦІЙНИЙ ЦИРК НА ДРОТІ

Аналітика Боротьба з корупцією Вінниця Вінничина Шизофренія

У Вінницькій обласній раді урочисто відзвітували про затвердження на сесії Антикорупційної програми на 2024-2026 рр., а також повідомили про засідання комісії з оцінки діяльності керівників закладів, установ, організацій галузі освіти за 2023 р., яка визнала відповідності займаним посадам усіх 30 очільників учбових закладів області.

Дві, на перший погляд, різнопланові події, в дійсності щільно пов’язані між собою і знаменують остаточне перепрофілювання обласної ради, яка знаходиться під контролем партії «Українська стратегія Гройсмана», у цирк на дроті.

У повідомленні про прийняття Антикорупційної програми речники облради, звісно, скромно вмовчали про те, що документ, котрий декілька місяців готувала ціла «робоча групи з оцінювання корупційних ризиків», в дійсності представляє собою скомпільований з інтернету текст, який студент-першокурсник склав би за півгодини.

Але і переписані банальні постулати щодо уникнення потенційних корупційних ризиків виявилися потрібними лише як засіб окозамилювання. Керівництво облради, якщо і керується принципами, закладеними у Антикорупційну програму, то з точністю до навпаки. І від такого фарсу в облраді відмовлятись не збираються.

Антикорупційну програму на 2024-2026 рр. депутати Вінницької облради затвердили 23 лютого 2024 р. Відповідно до цієї програми, як повідомляється на офіційному сайті облради, запобігати та протидіяти корупції тепер будуть у відповідності до принципів. Зокрема, принципів невідворотності відповідальності за вчинення корупційних та пов’язаних з корупцією правопорушень, суспільної нетерпимості до корупції та утвердження культури доброчесності.

А вже 27-28 лютого 2024 р. комісія облради з оцінки діяльності керівників закладів та установ освіти, які підпорядковані облраді, наочно продемонструвала, що проголошені антикорупційні принципи застосовувати у реальному житті ніхто не збирається.

«За результатами засідань комісія ухвалила рішення, що всі 30 керівників відповідають займаним посадам», – зазначили речники облради.

Список закладів освіти, підпорядкованих Вінницькій облраді, і прізвища керівників цих закладів – не секрет. І декого з визнаних комісією облради такими, що відповідають займаним посадам, можна, наприклад, знайти ще й у Єдиному державному реєстрі осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення. А це якось не дуже корелюється з принципами невідворотності відповідальності за вчинення корупційних правопорушень та утвердженням культури доброчесності. Причому, не корелюється від слова «зовсім».

Само по собі, признання відповідності чи невідповідності займаній посаді керівників учбових закладів – вельми сумнівний захід, який з точки зору діючого законодавства не несе якихось очевидних юридичних наслідків. Перебування тієї чи іншої людини на чолі закладу освіти обумовлене умовами укладеного з цією людиною контракту, тому т. з. «щорічна оцінка діяльності керівників закладів, установ, організацій галузі освіти» у виконанні Вінницької облради більш схожа на спробу знайти хоч якусь роботу для роздутого чиновницького апарату. На фоні ж безкінечного антикорупційного бла-бла-бла речників облради така імітація бурної діяльності виглядає і зовсім, як феєрична клоунада.

Хто з керівників закладів освіти, визнаних комісією Вінницької облради такими, що відповідають займаним посадам, фігурує у держреєстрі корупціонерів:

Петро Савчук, керівник комунального закладу вищої освіти «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» (місто Бар) – з 5 вересня 2023 р. фігурант Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.

Дмитро Порохнявий, керівник комунального закладу «Кисляцька спеціальна школа Вінницької обласної ради» (село Кисляк) – з 20 березня 2023 р. фігурант Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.

Ірина Федорчук, керівник комунального закладу «Центр естетичного виховання  Вінницької обласної ради» (місто Вінниця) – з 24 жовтня 2023 р. фігурант Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.

Михайло Гуцаленко, керівник комунального закладу «Ситковецька спеціальна школа Вінницької обласної ради» (село Ситківці) – з 8 квітня 2015 р. фігурант Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.

~~~~~~~~    ~~~~~~~~

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *