У селищі Вороновиця Вінницького району 1 травня, здається, було весело. Когось ловили і затримували, когось обшукували, на когось надівали кайданки. Достеменної інформації щодо вороновицьких перегонів дуже замало. Але власні конфіденційні джерела ресурсу «Ми Вінничани» дозволяють скласти хоча б схематичну картину того, що відбувалось.
Спочатку були інсайди, начебто у Вороновицю напередодні 1 травня 2024 р. завітали силовики із столиці. Приїжджали вони не на шашлики, а до начальника відділу земельних відносин Вороновицької селищної ради Андрія Магери, котрий начебто, посилаючись на голову громади Олександра Ковінька, вимагав 60 тис. доларів США за позитивне рішення по укладенню договорів оренди на землю. Проте йому начебто принесли тільки 42 тис. доларів, як «перший транш»… А потім наділи кайданки…
Офіційно вінницькі силовики щодо ймовірних слідчих дій відмовчались і 1, і 2, і 3 травня. Що і логічно, адже це було не зовсім їх «свято». Зате обізвались у Офісі генпрокурора, повідомивши про викриття на Вінничині службовця селищної ради та посередника, які вимагали 30 тис. доларів США за оренду землі.
«За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора повідомлено про підозру начальнику одного з відділів селищної ради у Вінницькій області та посереднику за фактом вимагання і одержання неправомірної вигоди (ч. 3, 4 ст. 368 КК України). За даними слідства, чиновник через посередника вимагав у голови місцевого фермерського господарства 30 000 доларів США. На таку суму він оцінив свої «послуги» щодо позитивного вирішення питання про продовження договору оренди земельної ділянки. Крім того, оформлення права власності на землю «коштувало» 600 доларів США за 1га. До цього всі звернення підприємця до селищної ради щодо законного продовження договору оренди землі залишались без реагування, чим створювались умови для вимагання хабара. Правоохоронці затримали підозрюваних після одержання неправомірної вигоди. В рамках розслідування у службових приміщеннях селищної ради та за місцями проживання підозрюваних проведено обшуки. Наразі їм обрано запобіжні заходи», – розповіли у Офісі генпрокурора.
Як водиться у таких випадках, прокурорське повідомлення супроводжувалось світлинами з викладеними по феншую доларовими банкнотами та посадовцями із забрюленими обличчами, але в кайданках.
Також стало відомо, що досудове розслідування здійснюється слідчими ГСУ Нацполіції України за оперативного супроводу співробітників Управління стратегічних розслідувань в Вінницькій області ДСР Нацполіції України.
Що саме мова про Вороновицю, у Офісі генпрокурора прямо не кажуть, але світлинами, де впізнавані місцеві пейзажі, начебто підморгують, мовляв, можете не сумніватись.
Наразі про залученість у земельні оборудки голови Вороновицької ОТГ Олександра Ковінька нічого невідомо, окрім того, що він не справляє враження ідіота, за спиною якого підлеглі ділки могли б самотужки організувати отримання гешефтів.
Ковінько – давний приятель «сірого кардинала» Вінниччини Володимира Гройсмана, кажуть, вони навить куми (а чому б і ні, у Ковінька – шість дітей, хтось же мав їх похрестити). Власне, близькі стосунки з колишнім мером Вінниці не надто і приховуються. На сайті Вороновицької селищної ради замість біографії очільника громади розміщено чудовий нарис про Ковінька із серії «життя видатних людей», – там прямо і зазначається, – свого часу Гройсман і запросив його у шляхове управління до Вінниці, як «спеціаліста із кризового управління». Поки у Гройсмана не було іменної кишенькової партії, здобуття посад для себе і оточення здійснювалось за допомогою диванної маргінальної партії «Совість України». І Ковінько мімікрував разом з Гройсманом – від носія мандата «Совісті України» у Вінницькій райраді до голови Вороновицької громади, який «долучився до команди Гройсмана». А про те, що у цій команді він далеко не останній подільник, свідчить не лише почесна посада заступника голови у регіональному клубі повітового дворянства під назвою «Вінницька обласна асоціація органів місцевого самоврядування», але і зарплата. У 2023 р. Олександр Ковінько, як голова громади чисельністю близько 17,4 тис. осіб, у середньому отримував 53,85 тис. грн. зарплатні на місяць. Тобто на тисячу менше зарплати мера Вінниці Сергія Моргунова (54,89 тис. грн.).
Під час повномасштабної війни Олександр Ковінько придбав два автомобілі – BMW та VOLKSVAGEN, довівши сімейний автопарк до 8 одиниць. Новопридбані автівки – не нові, очевидно для бізнесу. Не дарма ж на сайті селищної ради у переліку чеснот Ковінька спочатку значиться «підприємець», а потім «ефективний управлінець». Правда, посадовцям на бюджетному утриманні підприємництвом займатись не можна. Але не біда. На допомогу завжди прийде дружина. Як і жінка Моргунова, дружина Ковінька – теж талановита бізнесвумен, тому в декларації кожного року – чесно зароблені нелегкою підприємницькою працею мільйони.
Олександру Ковіньку, як справжньому «спеціалісту із кризового управління», на посаді начальника відділу земельних відносин селищної ради, напевно, потрібен був і справжній фахівець по створюванню кризи, якою потім можна було б управляти. І такий знайшовся – Андрій Магера. Спеціаліст саме з питань «правильної» оренди землі.
У 2014 р. Магеру обвинувачували у службовому підробленні (ч. 2 ст. 366 КК України) та зловживанні владою (ч. 2 ст. 364 КК України). За версією слідчих, займаючи з 2008 р. посаду начальника управління Держкомзему Вінниці, на початку 2009 р. Магера сфальсифікував документи щодо нормативно-грошової оцінки орендованої земельної ділянки, зменшивши вартість землі з 2 971 241,71 грн. до 750 797, 71 грн. Таким чином Магера допоміг декому менше платити за орендовану землю, замість 89 137,25 грн. – усього 22 523,93 грн. Справа багато років розслідувалась, слідчі її закривали, потім відкривали наново. В кінці кінців для Магери все завершилось майже добре – 11 січня 2020 р. Вінницьким міськсудом його було звільнено від кримінальної відповідальності у зв`язку з закінченням строків давності, а кримінальне провадження було закрите. Єдине, чого домоглася прокуратура, – судового рішення про відшкодування Магерою 620 450,98 грн, які завдяки його маніпуляціям недоотримав бюджет Вінниці.
А зараз відносно Магери у Вінницькому міськсуді розглядається інше обвинувачення у службовому підробленні (ч. 1 ст. 366 УК України) та у привласненні або заволодінні майном шляхом зловживання службовим становищем (ч. 5 ст.191 КК України). За версією слідства, займаючи посаду начальника Басейнового управління водних ресурсів річки Південний Буг, Магера упродовж вересня-жовтня 2019 р. разом із директором та власником ТОВ «Укрстройнерудкомплект» Андрієм Пригорницким «заволоділи бюджетними коштами в сумі 1 262 455,65 грн., виділеними на придбання екскаватора».
Довідка.
Управлінські таланти Олександра Ковінька пояснюються наявністю у нього брата Сергія, – «ковбасного короля» Вінниччини, який найбільш відомий, як мажоритарний власник ТОВ «Ковінько-ковбаси», що виробляє продукцію під брендом «Ковбаскофф».
До 2007 р. співзасновником «Ковінько-Ковбаси» був Володимир Гройсман. Ще раніше Гройсман разом з Сергієм Ковінько був співзасновником аграрної компанії «Поділля».
Ковбасний король Вінниччини Сергій Ковінько широкої відомості набув весіллям молодшої дочки Марії, яке він влаштував 8-9 серпня 2020 р. в маєтку «Park Manor» на околиці села Прибузьке, розташованому на березі Південного Бугу. На весіллі «гуляв» практично весь бомонд Вінниці, включая екс-мера Вінниці Володимира Гройсмана і діючого мера Сергія Моргунова, а також безліч віп-гостей із Києва та інших регіонів. Для гостей співали Настя Каменських, вінницький гурт «ТіК» Віктора Бронюка, а тамадою була співачка Ольга Цибульська.
~~~~~~~~ ~~~~~~~~
Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:
Кримінальне провадження стосовно пана Магери відкрито у Вінницькому районному суді,і з огляду на прізвища адвокатів- які захищають цього ділка – він не поскупився…Тобто- він далеко не збіднів. І хоче вийти сухим з води..