НАБУ ОГОЛОСИЛО ПІДОЗРУ КОЗЯТИНСЬКОМУ ТЕСТЮ ОДІОЗНОГО ЕКС-КЕРІВНИКА ДЕРЖАВНОЇ ФІСКАЛЬНОЇ СЛУЖБИ

Боротьба з корупцією Вінничина Кримінал

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) повідомили про підозру наближеній особі колишнього одіозного очільника Державної фінансової служби (ДФС) Романа Насірова та його раднику – тестю Олександру Глімбовському.

На сайті НАБУ підозрюваний вказаний як близька особа колишнього голови ДФС. Але обставини справи вказують, що мова йде про тестя Насірова – власника групи компаній «Альтіс» Олександра Глімбовського. Його дочка Катерина Глімбовська є дружиною Романа Насірова і депутаткою Київської міськради (була першою у партійному списку ВО «Батьківщина» у Святошинському районі Києва на місцевих виборах-2020).

Детективи НАБУ викрили схему легалізації частини неправомірної вигоди, яку одержав голова ДФС на свою користь та на користь третіх осіб протягом 2015-2016 рр. Йдеться про рекордний хабар у розмірі понад 722 млн. грн., що надавався за вчинення дій, пов’язаних із забезпеченням відшкодування ПДВ підконтрольним власнику агрохолдингу юридичним особам у розмірі понад 3,2 млрд. грн. Наразі про підозру повідомлено двом особам, серед яких наближена до екс-голови ДФС особа (її дії кваліфіковані за ознаками злочинів, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 368, ч. 3 ст. 209 КК України) та його радник (ч. 3 ст. 209 КК України).

За версією слідства, тесть Насірова Олександр Глімбовський допоміг легалізувати 13 млн. євро неправомірної вигоди, яку, на думку сторони обвинувачення, отримав ексголова ДФС від олігарха Олега Бахматюка за позачергове відшкодування ПДВ його компаніям. Глімбовський нібито легалізував всю суму одержаного хабаря та витратив її на придбання недобудованого житлово-офісного комплексу з паркінгом у центрі Києва «Метрополь». Комплекс продовжили будувати та отримувати додаткові доходи, зокрема у 2022-2023 рр.

Наприкінці 2023 р. НАБУ і САП домоглися накладення арешту на 81 об’єкт нерухомості та понад 30 млн. грн, які власник групи будівельних компаній набув саме завдяки легалізованим коштам.

Іншу частину неправомірної вигоди у сумі 7,9 млн. євро, яка знаходилась на рахунках ще однієї підконтрольної офшорної компанії, легалізував радник Насірова. 5,5 млн. доларів США він відмив шляхом укладення агентського договору у січні 2017 р. А у квітні-серпні 2018 р. – ще 2,8 млн. євро як оплату за договорами купівлі-продажу.

Правоохоронці повідомляють, що вживають заходи щодо встановлення обставин легалізації останньої частини неправомірної вигоди у розмірі 5,5 млн. доларів США та причетних до цього осіб.

Довідка.

НАБУ і САП повідомили про підозру ексголові ДФС Роману Насірову в одержанні понад 722 млн. грн. неправомірної вигоди. Також про підозру в наданні цієї вигоди повідомили олігарху Олегу Бахматюку, але заочно.

Слідство наразі встановило одержання головою ДФС (2015-2016 рр.) неправомірної вигоди за забезпечення відшкодування понад 540 млн. грн. компаніям агрохолдингу у серпні 2015 р. та понад 21 млн. євро за відшкодування майже 2,7 млрд. грн. ПДВ упродовж лютого 2015 р. — серпня 2016 р. «Плату за послуги», яка, в середньому становила близько 20% від суми відшкодованого ПДВ, Насіров одержував на рахунок підконтрольної йому іноземної компанії, а також компанії підконтрольної тестю та раднику, через іншу іноземну компанію-«прокладку», залучену радником експосадовця. Відправником коштів, як встановили НАБУ і САП, була компанія-нерезидент, підконтрольна власнику агрохолдингу Бахматюку.

При цьому частину неправомірної вигоди сформували безпосередньо з коштів бюджетного відшкодування ПДВ і конвертували в іноземну валюту. НАБУ та САП мають докази, що голова ДФС пріоритезував виплати з відшкодування ПДВ компаніям агрохолдингу, натомість не включав відомості про суми, заявлені до бюджетного відшкодування іншими суб’єктами господарювання (в тому числі комунальними підприємствами), які мали на те право. Це, в свою чергу, призвело до судових позовів з боку таких товариств та стягнення ними з держбюджету, окрім заявлених сум бюджетного відшкодування, ще щонайменше 2 млн. грн. пені.

Тесть та радник Насірова Олександр Глімбовський народився у 1960 р. у Козятині Вінницької області.

Після закінчення Київського інженерно-будівельний інституту та аспірантури, став співзасновником ТОВ «Меридіан». У 1995 р. створив і очолив компанію «Альтіс», яка пізніше виросла в корпорацію «Альтіс-Холдинг», а далі стала Групою компаній «Альтіс-Холдинг».

Глімбовський став Головою Наглядової ради Групи компаній «Альтіс-Холдінг», валовий дохід якої у 2010 р. зріс майже вдвічі – до 1,54 млрд. грн. Глімбовський входив до списку 200 найбагатших людей України зі статками 24,6 млн. доларів США.

~~~~~~~~    ~~~~~~~~

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

1 thought on “НАБУ ОГОЛОСИЛО ПІДОЗРУ КОЗЯТИНСЬКОМУ ТЕСТЮ ОДІОЗНОГО ЕКС-КЕРІВНИКА ДЕРЖАВНОЇ ФІСКАЛЬНОЇ СЛУЖБИ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *