НАЗАД В СРСР: НОВИЙ ПРОЄКТ ПРИЙНЯЛИ В ОБЛРАДІ( ВІДЕО)

Боротьба з корупцією

Поки наші захисники боронять Україну на фронті, у Вінницькій обласній раді настав черговий «безпрєдєл». Керманичі області вирішили повернутись до старих «совєтських» порядків та вже офіційно «прогнути» під себе все місто та область. В опозицію до них стала представниця президента в області, виконуюча обов’язки голови обласної військової адміністрації Наталя Заболотна. Вона виступила категорично проти проєкту, який запропонували «стратеги Гройсмана» та заявила, що новий проєкт більше схожий на старе радянське законодавство. 

  У День Конституції України, а саме 28 червня, на сесії Вінницької обласної ради партія «Українська стратегія Гройсмана» фактично вирішила запровадити на Вінниччині «брежнєвську» Конституцію. Нагадаємо, що при Радянському Союзі, за часів Брежнєва, була прийнята одіозна стаття Конституції №6, яка затверджувала керівну роль партії. Так КПРС підпорядкувала собі абсолютно всі державні і місцеві органи влади. Тепер, парадокс, партія Гройсмана маючи монобільшість на Вінниччині, забажала стати місцевою КПРС. Сьогодні на сесії депутати від «стратегії» затвердили проєкт такої «хотєлки». І відтепер всі органи місцевого самоврядування повинні всупереч діючому законодавству звітувати голові облради та депутатам 8-го скликання, як колись, при союзі, звітували та підпорядковувались одній єдиній партії. Бо інші були заборонені.

Партія Гройсмана хоче повернутись до рядського часу на Вінниччині


Тож, у яку Європу ми йдемо, люди?  Де нас будуть чекати із «совєтскими» порядками? Як сміємо називати Вінницю   «європейським» містом? Де є одна і єдина, влада «невидимого» Гройсмана?!!

Цитуємо в.о. голови обласної військової адміністрації Наталю Заболотну:


  «Виконавчий апарат Вінницької обласної ради обрав своєрідний спосіб «відсвяткувати» День Конституції . Проект змін до Регламенту, який винесено на розгляд містить норми, які порушують Основний Закон України.

В проєкті рішення, в порушення чинного законодавства, пропонується розширити сферу повноважень Вінницької обласної ради. Йдеться, шановні колеги, про Главу 10, стаття 40 «Розгляд обласною Радою звітів (інформацій) державних органів та посадових осіб», якою пропонується доповнити Регламент Вінницької обласної ради 8 скликання.

Зверну увагу лише на деякі положення проєкту:

1. В п. 1 цієї статті зокрема пропонується заслуховувати інформацію фактично від усіх органів і посадових осіб, які діють на території Вінницької області.

Таким чином, розробники пропонують в порушення чинного законодавства, заслуховувати на засіданні обласної ради представників всіх органів державної влади, а також посадових осіб органів місцевого самоврядування.

На практиці це означає, що обласна рада пропонує викликати голову територіальної громади і заслуховувати інформацію про діяльність органів місцевого самоврядування.

Читаючи цей проект, шановні колеги, мені здалося, що розробники обґрунтовують його положеннями Конституції Української РСР 1978 року, а не Конституції незалежної України. Нагадаю, що саме в Констиції УРСР, у статті 68, було передбачено право вищестоящих Рад депутатів трудящих скасовувати  рішення  і розпорядження нижчестоящих Рад депутатів трудящих та їх виконавчих комітетів.

До чого ми прагнемо?

Якщо обласна рада буде заслуховувати інформацію і звіти інших рад, які розташовані на території області – це буде порушенням принципів автономності, організаційно-правової самостійності в системі місцевого самоврядування, що визначено в ст. 143 Конституції України.

Тепер щодо заслуховування органів державної влади та посадових осіб.

Перелік органів державної влади, інформацію яких може заслуховувати обласна рада, чітко визначений чинним законодавством: це обласна державна адміністрація, Національна поліція та прокуратура у визначених межах.

Тому обласна рада не має права заслуховувати інформацію інших органів державної влади та посадових осіб.

2. Розробниками проекту пропонується заслуховувати інформацію від Прокуратури області та Національної поліції України в Вінницькій області про їхню діяльність.

Шановні колеги, межі такого інформування обласної ради  вказаними органами чітко визначені в законодавстві.
Так, п. 36) ст. 43 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що обласна рада здійснює заслуховування інформації прокурорів та керівників органів Національної поліції про стан законності, боротьби із злочинністю, охорони громадської безпеки і порядку та результати діяльності на відповідній території.

Органи прокуратури і Національної поліції – це не створені обласною радою установи та підприємтва, щоб заслуховувати будь-яку інформацію про діяльність вказаних правоохоронних органів.

3. Також в проєкті пропонується за підсумками обговорення звіту (інформації) приймати відповідне рішення обласної ради про оцінку діяльності державного органу, посадової особи, звіт (інформацію) якої було розглянуто.

Звертаю Вашу увагу, що в чинному законодавстві не передбачено права обласної ради надавати оцінку діяльності будь-якому органу державної влади чи посадової особи та у такий спосіб впливати на прийняття рішень особами, уповноваженими на виконання функцій держави.

Оскільки сьогодні день такий, святковий, то змушена знову апелювати до Основного Закону. В ст. 144 Конституції України визначено, що органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов’язковими до виконання на відповідній території. Дивує, що обласна рада хоче порушити Конституцію у той самий день, коли вона була прийнята 28 років тому.

Зазначеного достатньо, аби зрозуміти, що пропонований проект містить низку двозначних, некоректних формулювань та виходить за межі визначені законодавством. Пропоную пункт 24 додатку 1 до проекту рішення виключити та відправити на доопрацювання.

Наша Конституція гідно проходить випробування війною. Агресор прагнув досягнути колапсу нашої правової системи, але цього не відбулося. Обласна військова адміністрація, в межах своїх повноважень, продовжить забезпечувати стабільність правової системи і не допустить зловживання правом. Якщо буде потрібно, ми готові і в судовому порядку відстоювати дотримання законності та норм Конституції на теренах Вінниччини.

Але депутати не підтримали мої пропозиції та проголосували 56 голосами за запропонований виконавчим комітетом ради проєкт рішення», – заявила Наталя Заболотна. ‎

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *