- Посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова, прес-аташе Ніколо Гаспаріні, команда посольства ЄС в Україні та Інтерньюз організували захід для медійників “ЄС: просто про складне. Вінниччина”.
Журналісти та редактори зі всієї України приїхали для того, щоб навчитись правильно подавати інформацію про інтеграцію України у Євросоюз, дізнатись багато корисної інформації та особисто поспілкуватись із послом ЄС в Україні Катериною Матерновою.
Сьогодні в Україні діє близько 200 000 організацій громадянського суспільства. Українські ОГС виявилися винятково чутливими до суспільних запитів і швидкими в реагуванні на них. Про це свідчать дані міжнародного дослідження показника сталості ОГС, що демонструє постійний прогрес організацій громадянського суспільства в Україні. Для ЄС сильне громадянське суспільство та незалежні ЗМІ, а також середовище, в якому вони функціонують, є фундаментальними елементами сучасної демократії. Ці компоненти є в основі набуття членства в ЄС. Після повномасштабного російського вторгнення українське громадянське суспільство показало неймовірне диво, швидко адаптувавшись до нових умов і ставши партнером уряду в обороні держави. Роль медіа, як посередника в діалозі влада-суспільство і голосу громадянського суспільства та носія правдивої інформації, особливо відчутна у надскладні часи гібридної російської агресії на інформаційному фронті. – зазначали спікери заходу “ЄС: просто про складне. Вінниччина”

Більше детальної інформації дізнались медійники і про вступ України до Євросоюзу.
- Це дуже довгий та складний процес, він вимагає змін, які торкнуться життя усіх громадян України.
- Євроінтеграція — дуже практична, це реформи, які стосуються кожного з українців.
- Найкраще — писати про те, що відбувається у вашому місті, районі й має своє коріння в тих зобов’язаннях, які взяла на себе Україна в рамках переговорної рамки.
- Ніхто не зможе цікаво розповісти про європейські документи та угоди — це експертна й бюрократична річ.
- Ми маємо знаходити речі, які випливають із переговорів про вступ і потім переходять у наші закони, рішення регіональної влади.

Учасники обговорили вдалі та не дуже приклади тем для публікацій. Тренери акцентували увагу на вдалих заголовках публікацій написаних про тематику ЄС, про помилки, яких допускаються медійники під час підготовки матеріалу та заголовк
Від спікерів були надані наступні поради щодо публікацій:
- Не перевантажувати цифрами та розкладами;
- Знати тло та бекграунд процесів;
- Основна спрямованість – стосунок теми до України;

На зустріч із медійниками у Вінницю приїхала і посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова.
Пані посол акцентувала увагу на тому, що в українському суспільстві є значні зміни в кращу сторону. Рівень корупції починає зменшуватись, а судова система почала велику перезагрузку. Катаріна Матернова зазначила, що до вступу України в Євросоюз може пройти близько десяти років, за умови, що Україна буде виконувати вимоги. Також, Матернова заявила, що буде працювати над новими реформами в Україні.
“У час, коли ваша країна реформується, щоб зайняти своє за правом місце у європейській родині. Я працюю та працюватиму над тим, щоб управління допомогою ЄС для воєнних зусиль України і надалі здійснювалося найкращим можливим способом. Я робитиму все від мене залежне для підтримки процесу реформ в Україні як країні-кандидатці на вступ до ЄС. Майбутнє України – в Європейському Союзі. “ – зазначила пані посол Європейського Союзу Катаріна Матернова.
