ПОДАТОК НА БЕЗДІТНІСТЬ: НАРДЕП ГРИВКО ЗНОВУ ПІДТВЕРДИВ РЕПУТАЦІЮ ДЕБІЛА

Шизофренія

Нардеп від партії «Слуга народу» Сергій Гривко зареєстрував законопроект №11264 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів щодо створення передумов для поліпшення демографічної ситуації в Україні”, яким пропонується запровадити «податок на бездітність».

Платниками «демографічного збору» пропонується зробити всіх фізичних осіб – резидентів України віком від 21 до 58 років.

Пропонується запровадити такі ставки збору:

  • 1,5% від об’єкта оподаткування – для осіб, які не мають дітей;
  • 1% від об’єкта оподаткування – для осіб, які мають одну дитину;
  • 0,5% від об’єкта оподаткування – для осіб, які мають двох дітей.

Винятком стануть особи, які мають трьох або більше дітей; особи, які мають безпліддя або порушену репродуктивну функцію, що унеможливлює материнство (батьківство), з підтвердженням відповідних обставин належними медичними документами не рідше, ніж один раз на 2 роки; особи, які мають статус осіб з інвалідністю І групи.

Як зазначено в пояснювальній записці до законопроєкту, його метою та завданнями є створення передумов для поліпшення демографічної ситуації в Україні, надання всебічної (фінансової, соціальної, психологічної, правової та іншої) підтримки сім’ям з дітьми (у довгостроковій перспективі – також надання підтримки молодим громадянам України, які вступають у доросле життя), забезпечення сімей з дітьми доступним житлом, транспортними засобами, задоволення інших їх соціально-економічних потреб, а також підвищення престижу материнства (батьківства) та стимулювання підвищення рівня народжуваності в Україні. 

Законопроектом, зокрема пропонується формування стабільного джерела покриття відповідних витрат у вигляді запровадження “демографічного збору”.  

Податковим агентом щодо демографічного збору є банківська установа, інша фінансова установа, оператор поштового зв’язку, а також будь-яка інша фізична або юридична особа, яка приймає безготівковий платіж на користь платника збору.

Податкові агенти визначають категорію платника збору та індивідуальну відсоткову ставку збору на підставі документів, наданих клієнтами – фізичними особами.

До речі. Коментувати законотворчість Гривка, скоріш за все, повинні досвідчені психіатри. Бо його ініціативи перекликаються з тенденціями в з’їхавшого з глузду путінського рейху. Не так давно депутат Гривко виступав співініціатором не менш скандального законопроекту №7351, який надавав право командирами військових підрозділів самостійно убивати військовослужбовців за невиконання наказів без будь-яких доведених належним чином обставин. Законопроект був оцінений як спроба відновити смертну кару в Україні, і звісно ж, був відхилений. Пізніше Гривко пропонував законопроект №10057,  яким для 50 тис. українських ув’язнених передбачалась можливість зменшити строки відбування покарання за злочини, якщо зеки будуть крутити педалі велосипедів з генераторами і таким чином виробляти електроенергію.

«А Сергій Гривко не хоче запропонувати податок на тупість?», – таким риторичним питанням задається колишній нардеп Ігор Мосійчук. І пояснює чому.

« Сергій Гривко заповнюючи свою електронну декларацію за 2019 р. і в розділі «Інформація про членів сім’ї» вказує, що його мати – Гривко Сєргєй Дмітрієвіч. А з останньої його декларації за 2023 р. ми бачимо що нардеп цілий рік прожив на вулиці під відкритим небом. Адже взагалі не вказано будь-якого нерухомого майна, ні у власності, ні орендованого», – зазначає Мосійчук.

~~~~~~~~    ~~~~~~~~

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *