14 травня 2024 р., енергетики планують застосувати графіки обмеження потужності для промисловості, починаючи з 16:00. Про це повідомила прес-служба Міністерства енергетики.
Ще минулої доби у вечірні та нічні години в усіх регіонах, крім Херсонщини, застосовувалися обмеження промислових споживачів. При цьому електропостачання побутових споживачів не обмежувалося.
«Сьогодні також планується застосування графіків обмеження потужності для промисловості, починаючи з 16:00», – йдеться у повідомленні Міненерго.
В той же час, у НЕК «Укренерго» наголосили, що обмеження триватимуть аж до 07:00 15 травня 2024 р.
«Обмеження споживання – це необхідний захід для збереження стабільності енергосистеми після вже п’ятої в цьому році прицільної ракетної атаки ворога по електростанціях», – пояснили речники оператора системи передачі електроенергії.
У Міненерго додали, що потреби споживачів вчора покривалися власною генерацією, комерційним імпортом та аварійною допомогою з енергосистем Польщі, Румунії та Словаччини.
Сьогодні вже також здійснювалося аварійне постачання електроенергії з цих країн. Залучення аварійної допомоги передбачається і ввечері.
Водночас на поточну добу прогнозується імпорт електроенергії з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини та Молдови планується імпорт електроенергії загальним обсягом 21 072 МВт-год, що є рекордним для України показником. Експорту не передбачається.
Загалом, станом на ранок 14 травня 2024 р., в країні знеструмлений 421 населений пункт. Зокрема, через бойові дії є нові знеструмлення у Донецькій, Сумській, Харківській та Херсонській областях. Із технічних причин є знеструмлення в Київській області.
Раніше міністр енергетики Герман Галущенко повідомив, що внаслідок останніх ворожих масованих обстрілів українська енергосистема втратила 8 ГВт потужності. За його словами, взимку буде складно втримати енергосистему без обмежень споживачів. Також він допускає труднощі з постачанням електроенергії влітку.
Як відомо, з 22 березня 2024 р. поновилися масовані атаки рашистів на енергетичні об’єкти України. Зокрема, руйнувань зазнали Бурштинська, Ладижинська, Зміївська, Трипільська ТЕС, а також дві гідроелектростанції.
~~~~~~~~ ~~~~~~~~
Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням: