«НАШ КРАЙ» ВИЗНАЛИ НЕ НАШИМ І ЗАБОРОНИЛИ. А ЩО ВІННИЧЧИНА?

Вінничина Зрадники Політика

Восьмий апеляційний адміністративний суд у середу, 19 червня 2024 р., ухвалив рішення про заборону проросійської партії «Наш край» на території України. Про це повідомили на порталі «Судова влада».

Як зазначається, суд задовольнив позовні вимоги Міністерства юстиції України. Також у власність держави передали майно, кошти та інші активи партії, її обласних, міських, районних організацій та інших структурних утворень.

«Наш край» – політична партія переважно вихідців з Партії регіонів. Її офіційно зареєстрували у 2011 р. під назвою «Блокова партія», а у 2014 р. перейменували на «Наш край». В українських ЗМІ партію «Наш край» іноді неофіційно називають «партією мерів», оскільки після місцевих виборів 2015 р. політики з неї стали міськими головами чималої кількості міст (особливо на Донбасі, де вже тривала російсько-українська війна).

У червні 2022 р. СБУ повідомляла, що голова партії та керівник її територіального осередку продавали прохідне місце до Верховної Ради за 2,5 млн. доларів США.

У коментарі виданню «Українська правді» представники Мін’юсту уточнили, що заборону партії винесено на підставі документів СБУ щодо доказів підривної діяльності її членів (зокрема закликів від керівників та членів партії та її осередків).

У 2021 р. партію очолили Олександр Мазурчак, Антон Кіссе та колишній «обнальщик» сім’ї Януковича і нинішній фігурант кримінальної справи щодо недостовірного декларування доходів, Сергій Шахов.

До Верховної Ради у 2019 р. обралися троє представників партії — Антон Кіссе, Валерій Давиденко (загинув у 2020 р.) та Сергій Шахов, якого з 2023 р. розшукує Антикорупційний суд.

Під час місцевих виборів у 2020 р. до Сумської облради від партії обирався й підозрюваний у державній зраді та незаконному збагаченні екс-нардеп Андрій Деркач.

Представником «Нашого краю», зокрема, був і Сергій Хортів, колишній мер Рубіжного, який перейшов на бік окупантів.

Як зазначає рух «Чесно», частина депутатів «Нашого краю» перейшли на сторону російських окупантів на Донбасі й очолили окупаційні «органи влади».

На Вінниччині партія «Наш край» приймала активну участь у всіх виборах, починаючи з 2015 р. При цьому партія вела агресивну компанією, не гидувала «гречкосійством» і фальшивою соціологією. І деінде досягала успіхів. Наприклад, депутатська партійна фракція за підсумками місцевих виборів-2020 була утворена у Бершадській міськраді, а у Ладижині беззмінний з 2001 р. міський голова Валерій Коломєйцев вчергове переміг, але вже як висуванець партії «Наш край». До цього Коломєйцев був членом НДП та Партії регіонів, яку покинув лише після розстрілів на Майдані у 2014 р. Правда, у травні 2022 р. Коломєйцев несподівано склав повноваження мера.

У 2020 р. здобула мандат депутата Вінницької облради начальник відділу освіти з Жмеринки Інна Цимбал. Але, як висуванка партії «Слуга народу». До того вона була депутатом облради від Партії регіонів у 2010-2015 рр., а у 2015 р. вже балотувалась від партії «Наш край». У квітні 2021 р. Цимбал була призначена головою Жмеринської райдержадміністрації.

До того, як очолити Северинівську сільську територіальна громаду на Жмеринщині і балотуватись до облради від «Слуги народу» і Василь Малярчук, який раніше очолював райраду Жмеринки, як висуванець «Нашого краю», а до того – як висуванець Партії регіонів був і головою райради, і головою держрайадміністрації.

На Вінниччині партію «Наш край» вів на вибори-2020 голова місцевого обласного партосередку Валентин Телегузов, який протягом 2012-2015 рр. був заступником гендиректора ТАУ «Поділля», приватного підприємства громадянина Азербайджану Юсіфзаде Арзубея Сахіб Огли.

~~~~~~~~    ~~~~~~~~

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *