ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПРИЗНАЧИВ 13 СУДДІВ НА ВІННИЧЧИНУ: ХТО ВОНИ?

Вінниця Вінничина Зеленський Суд

4 липня 2024 р. президент України Володимир Зеленський підписав низку указів про призначення суддів в українські суди. 13 призначень стосувались судів Вінниччини. Хто вони, нові служителя Феміди?

Указом президента України 4 липня 2024 р. були призначені суддями на Вінниччині:

  • суддею Томашпільського райсуду – Ігор Мороз;
  • суддею Тростянецького райсуду – Оксана Почкіна.

Ігор Мороз у 2004 р. закінчив Національну академію внутрішніх справ України, отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Правознавство» та здобув кваліфікацію юриста. Був адвокатом на Львівщині. Разом з дружиною Маріанною Броницькою, яка колись працювала помічницею судді Львівського окружного адм інсуду, закінчив Національну школу суддів, подружжя останніми роками регулярно приймало участь у конкурсах на призначення суддей. Остання досудівсьеа посада Ігоря Мороза начальник відділу розвитку системи поводження з відходами в управлінні з питань поводження з відходами Львівської міськради. Остання посада дружини – заступник директора з правових питань Львівського комунального підприємства «Зелене Місто».

Оксана Почкіна у 2003 р. закінчила Львівський національний університет ім. Івана Франка, отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Правознавство» та здобула кваліфікацію юриста. Теж була адвокаткою у Львові і була серед засновників адвокатських об’єднань «Дмитренко та партнери» і «Львівлойерс». Чоловік новопризначеної судді Сергій Почкін, який має нерухомість у Білорусі, теж претендує на посаду судді місцевого суду, а працює він у державному підприємстві «Дослідне господарство «Перемога» Волинської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту сільського господарства Карпатського регіону Національної академії аграрних наук України, де обіймав навіть посаду директора. Батько Оксани Почкіної – засновник фермерського господарства «Ужинок» у селі село Чагів на Вінниччині та екс-депутат Чагівської сільської ради (2015-2020 рр.), яка була у 2020 р. ліквідована, а її територія увійшла до складу Оратівської громади.

Указом президента України 4 липня 2024 р. Олександр Слісарчук був призначений суддею Оратівського райсуду.

Олександра Слісарчука суддею Оратівського райсуду строком на п’ять років у 2013 р. призначив ще Янукович. У кінці червня 2018 р. строк його суддівських повноважень закінчився. Тим не менш, Слісарчук 6 років продовжував обіймати посаду судді, не здійснюючи правосуддя, отримуючи зарплату. Наприклад, у 2022 р., як суддя, кожного місяця він отримував у середньому 97 тис. грн., що дало змогу у листопаді 2022 р. придбати автівку Toyota Camry 2019 р. в. за 720 тис. грн. Протягом 2023 р. Слісарчук отримав 983 736 грн. суддівської зарплати. В той же час, на сайті Оратівського райсуду зазначалось, що Олександр Слісарчук «16 березня 2022 р. за власною ініціативою долучився до лав ЗСУ». У податкових деклараціях Слісарчука це знайшло відображення у 2022 р. у вигляді зарплати в сумі 113827 грн., отриманої у Вінницькому обласному військкоматі, та зарплати в сумі 327 506 грн., отриманої у вінницькій 120-ій окремій бригаді територіальної оборони. У 2023 р. Слісарчук також отримував і зарплату судді, і виплати військовослужбовця 120-ї окремої бригади, як військовий він отримав 761 272 грн. Дружина судді Слісарчука Олена обіймає посаду начальника управління документообігу, організаційного та матеріально-технічного забезпечення Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області.

Указом президента України 4 липня 2024 р. Олексій Присяжний був призначений суддею Липовецького райсуду.

Олексій Присяжний у 2005 р. закінчив Львівський національний університет ім. Івана Франка, отримав вищу освіту за спеціальністю «Правознавство» та здобув кваліфікацію юриста. Був адвокатом, працював начальником відділу Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області та заступником начальника відділу Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції у місті Хмельницький. А у жовтні 2022 р. був призначений начальником відділу правової та договірної роботи юридичного управління апарату Хмельницької обласної держадміністрації. Дружина судді Присяжнюка Анна – доцент кафедри кримінального права та процесу Хмельницького університету управління та права ім. Леоніда Юзькова, кандидат юридичних наук.

Указом президента України 4 липня 2024 р. Жанна Золотухіна була призначена суддею Козятинського міськрайонного суду.

Жанна Золотухіна у 2007 р. закінчила Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича, отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Правознавство» та здобула кваліфікацію магістра права. Була адвокаткою у Чернівцях, потім обіймала посади прокурора відділу роботи з кадрами Чернівецької обласної прокуратури та прокурора відділу Хмельницької обласної прокуратури. Чоловік новопризначеної судді хмельницький адвокат Юрій Дем’янов теж претендує на посаду судді місцевого суду.

Указом президента України 4 липня 2024 р. були призначені суддями на Вінниччині:

  • суддею Козятинського міськрайонного суду – Олександр Гуменюк;
  • суддею Тиврівського райсуду – Ігор Патраманський.

Олександр Гуменюк у 2007 р. закінчив Національну юридичну академію України ім. Ярослава Мудрого, отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Правознавство» та здобув кваліфікацію юриста. До листопаду 2016 р. він був прокурором відділу Рівненської обласної прокуратури. Після звільнення регулярно претендував на різні посади у НАБУ, ДБР, САП та Міністерстві юстиції, аж поки у 2021 р. не став прокурором Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Західного регіону, а трохи пізніше – прокурором Рокитнівського відділу Сарненської окружної прокуратури Рівненської області. Між прокурорськими посадами Олександр Гуменюк був адвокатом і працював на різних підприємствах Рівненщини, зокрема у місцевому відділенні російського «Альфа-Банку», який з початком повномасштабної війни поміняв назву на «Сенс-Банк», та у ТОВ «Рівненська обласна енергопостачальна компанія». Дружина Олександра Гуменюка Світлана Поліщук останні роки працює у ПрАТ «Рівнеобленерго».

Ігор Патраманський у 2004 році закінчив Національний університет внутрішніх справ, спеціальність «Правознавство». До призначення суддею багато років працював начальником відділу управління карного розшуку главку Нацполіції Вінниччини. Батько Ігоря Патраманського Іван Патраманський по травень 2020 р. був суддею Ладижинського міськсуду. Двоюрідна сестра Ігоря Патраманського Альона Патраманська обіймає посаду старшого секретаря Ямпільського райсуду.

Указом президента України 4 липня 2024 р. Олег Виноградський був призначений суддею господарського суду Вінницької області.

Олег Виноградський у 1994 р. закінчив Національний університет ім. Тараса Шевченка, отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Правознавство» та здобув кваліфікацію юриста. До призначення він був київським адвокатом та співзасновником столичного ТОВ «Правнича компанія «Виноградський і Партнери», а також співзасновником будівельного ТОВ «Бровариреалінвест».

Указом президента України 4 липня 2024 р. були призначені суддями на Вінниччині:

  • суддею Ладижинського міськсуду – Ірина Кривешко;
  • суддею Тиврівського райсуду – Володимир Іванець.

Ірина Кривешко у 2006 р. закінчила Одеську національну юридичну академію, отримала вищу освіту за спеціальністю «Правознавство» та здобула кваліфікацію юриста. Власниця MERCEDES-BENZ 2020 р. в. за 3,1 млн. грн. Ірина Кривешко останніми роками займала посади помічниці одіозного судді Олександра Вільчанського, який донедавна очолював Вінницький окружний суд, та керівниці апарату Вінницького окружного суду. Вона – дружина екс-депутата Вінницької облради від Радикальної партії Олега Ляшка та діючого депутата цієї ж ради від «Української стратегії Гройсмана» Сергія Кривешка, власника та керівника приватних підприємств «АТП Кривешко» та «Дивопан» (автоперевезення). Владислав Кривешко, син Ірини та Сергія Кривешок, займає посаду старости Вінницько-Хутірського старостинського округу Вінницької міськради.

Володимир Іванець у 2007 р. закінчив Національну юридичну академію України ім. Ярослава Мудрого, отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Правознавство», здобув кваліфікацію юриста. Перед призначенням суддею Володимир Іванець протягом останніх дев’яти років у поліції Вінниччини пройшов шлях від заступника начальника Літинського відділення до начальника управління головної інспекції обласного главку. Рідний брат Володимира Іванця Олександр Іванець був суддею Приморського районного суду у Маріуполі, а після початку повномасштабної війни і окупації Маріуполя рашистами отримав призначення на посаду судді Липовецького райсуду, де його було обрано головою суду. Батько братів-суддів Дмитро Іванець був депутатом декількох скликань Літинської селищної ради та керуючим справами її виконкому, він також обіймав посаду начальника групи централізованого господарського забезпечення закладів освіти у відділі освіти Літинської райдержадміністрації.

Указом президента України 4 липня 2024 р. Надія Магдяк була призначена суддею Теплицького райсуду.

Надія Магдяк у 2002 р. закінчила Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича, отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Правознавство» та здобула кваліфікацію магістра права. Останніми роками працювала у Чортківському райсуді помічницею судді та консультантом по роботі з персоналом. У 2015 р. балотувалась до Тернопільської облради від партії «Громадянська позиція», але обрана не була.

Про також призначених 4 липня 2024 р.суддів Вінницького міськсуду Олену Березовську та Немирівського райсуду Наталію Богоніс «Ми Вінничани» вже розповідали.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *