ВІЙНА НА ВИСНАЖЕННЯ: НІЧ РАКЕТ, УРАЖЕННЯ РОСІЙСЬКИХ КОРАБЛІВ

Війна ЗСУ Україна

У ніч на 24 березня 2024 р. російські окупанти випустили по території України 29 крилатих ракет Х-101/Х-555, задіявши 14 літаків стратегічної авіації Ту-95МС. Район дії авіації: місто Енгельс – рф.). Також задля нанесення ударів по території України було випущено 28 ударних БпЛА типу «Shahed». Райони пусків: місто Приморсько-Ахтарськ – рф, мис Чауда – Крим.

Про це повідомили у  Повітряних силах ЗСУ.

«В результаті протиповітряного бою знищено 43 повітряні цілі: 18 крилатих ракет Х-101/Х-555 та 25 ударних БпЛА “Shahed-136/131” у межах Дніпропетровської, Херсонської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Київської, Волинської та Львівської областей», – йдеться в повідомленні прес-служби Повітряних сил.

В той же час прес-центр Сил оборони Півдня України повідомив про продовження дронового терору південно-східних регіонів України, через що бойова робота Сил протиповітряної оборони тривала майже всю ніч.

Як зазначається у повідомлені, двома хвилями ворог спрямував ударні дрони, намагаючись атакувати широкою смугою від півдня Одещини до Дніпропетровщини.

«В операційній зоні Сил оборони півдня вдалось результативно відпрацювати по 22 баражуючих снарядах: 15 збито на Дніпропетровщині, по 3 – на Одещині та Миколаївщині, 1 – на Херсонщині. На Дніпропетровщині ворог намагався атакувати об’єкти енергетики. Через падіння уламків у Кривому Розі пошкоджені тепломережі і лінія електропередач. Уламки збитого безпілотника пошкодили енергообʼєкт на Нікопольщині. Повернувся ворог і до терору Подунав’я. Влучанням завдано пошкоджень припортовій інфраструктурі. Люди не постраждали. Фахівці працюють над відновленням електропостачання», – наголосили у прес-центрі Сил оборони Півдня.

В ніч на неділю, 24 березня 2024 р., на території окупованого Криму оголошували тривогу, а незаконний Кримський міст тимчасово перекрили. Потужні вибухи пролунали у Севастополі та Гвардійському.

Російські та місцеві пабліки повідомляли про масовану ракетну атаку та роботу протиповітряної оборони. Судячи з усього, протиповітряна оборона відпрацювала не дуже успішно, адже з’явилася інформація про влучання.

Над Севастополем здіймався дим. «У Севастополі по кораблях приліт, на мисі Фіолент задимлення, в Інкермані стовп диму», – повідомили підписники телеграм-каналу «Кримський вітер».

Скоріше за все, «прильоти» були в Козачій бухті, де розташовується 810-та бригада морської піхоти рф. За повідомленням російських паблік, у бік бухти виїхали машини швидкої допомоги та пожежники.

Так званий губернатор Севастополя Михайло Развожаєв підтвердив масовану атаку на місто і повідомив, що одна з ракет влучила в офісну будівлю. Також уламки ракет влучили в житлові будинків і на проїжджу частину, заявив він.

Перед цим Развожаєв намагався заспокоїти населення словами про те, що в Севастополі «горить трава», а «дим у районі внутрішнього рейду, Севастопольської та Південної бухт – це військові використовують табельні засоби маскування».

Пізніше «губернатор» повідомив про одного загиблого та чотирьох постраждалих внаслідок атаки.

Також стало також відомо, що у центрі Севастополя перекривали проспект Нахімова. Росіяни писали про приліт трьох ракет Storm Shadow, а російські «воєнкори» заявили, що це була наймасовіша атака на місто.

«Збито понад 10 цілей, мабуть, частину збити не змогли», – визнають вони.

Незабаром з’явилося дві версії того, куди могли прилетіти ракети. Перша – район колишнього штабу ВМСУ на вул. Руднєва, де зараз знаходиться російська військова частина, друга – головний вузол зв’язку Чорноморського флоту РФ.

Про останню версію повідомив розслідувач OSINTtechnical на своїй сторінці в соцмережі Х.

Атаку на обʼєкти росіян у місті фактично підтвердив командувач Повітряних сил ЗСУ генерал-лейтенант Микола Олещук.

«Небо і море одного кольору! Дякую льотчикам та морякам за успішну бойову роботу! Крим – НАШ!» – написав він.

Про ймовірне знищення вузолу зв’язку Чорноморського флоту окупантів в ефірі телемарафону заявив  речник Військово-морських сил України Дмитро Плетенчук.

«Будь-які втрати, особливо такі чуттєві, як зв’язок, завжди впливають на можливість управляти військами. В будь-якій війні це є одним з основних факторів, який може сприяти позитивному результату бойової діяльності. Якщо у вас є багато підрозділів, то перемоги вам не побачити, якщо ви не можете ними керувати», – пояснив Плетенчук.

В свою чергу, українські моніторингові канали інформували, що росіяни підняли в небо авіацію з аеродрому «Бельбек» під Севастополем, намагаючись врятувати літаки від ракетних ударів. Там також працювала російська протиповітряна оборона.

Вже вранці в неділю, 24 березня 2024 р., близько двох десятків вибухів пролунало після прильотів по нафтобазі біля кримського селища Гвардійське (Сімферопольський район), звідки загарбники почали евакуацію жителів. Про це сповістила низка моніторингових каналів. У мережі опублікували й кілька фото чергової «бавовни» на півострові.

Зазначається, що після серії вибухів на захопленій окупантами нафтобазі поблизу Гвардійського спалахнула пожежа, дим від якої було видно здалеку.

Пізніше в Управлінні стратегічних комунікацій Збройних сил України повідомили, про ураження російських великих десантних кораблів «Ямал» та «Азов» у тимчасово окупованому Севастополі. “Сили оборони України успішно уразили російські великі десантні кораблі «Ямал» та «Азов», центр зв’язку, а також декілька об’єктів інфраструктури ЧФ рф у тимчасово окупованому Севастополі», – йдеться в повідомленні СтратКому ЗСУ.

Великі десантні кораблі «Азов» та «Ямал» були останніми робочими суднами проекту 775 у штаті чорноморської флотилії. Судна проекту 775 – це не просто основний робочий корабель російського флоту, а й корабель, який росія не може виробляти, оскільки за часів СРСР він будувався не в Союзі, на верфі у Гданську у Польщі. Тому навіть якщо ці кораблі не пішли на дно, а були пошкоджені, їх ремонт, при серйозних пошкодженнях, у росії просто не реальний.

~~~~~~~~    ~~~~~~~~

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *