РОБІН ГУД НА БУКВУ «Г»

Аналітика Боротьба з корупцією Вінниця

Обкрадання людей і держави… здавалось би, до чого тут гуманітарний штаб Гройсмана?

У березні 2022 р. спільним рішенням Вінницького мера Сергія Моргунова та голови Вінницької облради В’ячеслава Соколового був створений Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб «з метою подолання викликів, які поставила перед Україною війна». Як вказувалось, штаб «погодився очолити Володимир Гройсман».

Слово «погодився» одразу малює в уяві церемонію сватання. Але, враховуючи підбір «сватів», думається, Гройсман не довго піч колупав: Моргунов – голова обласної організації його іменної партії, а Соколовий завдяки наявності партквитка «Української стратегії Гройсмана» очолює облраду.

Екс-прем’єр не пас задніх з самого початку великої війни. Світлини очільниці«Голосу» Кіри Рудик босоніж, але з автоматом, і селфі лідерки «Батьківщини» Юлії Тимошенко з тим же автоматом, тільки на високих підборах, гармонічно були доповнені відео у жанрі кулінарного шоу з розповідаючим про своє трудове дитинство Гройсманом, котрий попутно вчив українців робити коктейлі Молотова та зварювати шипи, «які не дадуть пройти ворожій техніці».

Потім власники партійних брендів навипередки кинулись створювати благодійні фонди для допомоги ЗСУ і постраждалим від війни. Гуманітарний штаб Гройсмана – один з таких.

Коли робляться добрі справи, на політичний піар можна було б не звертати уваги. Кожен внесок наближає перемогу над путінськими загарбниками, і це – головне.

Правда, ідилію переродження базарників у філантропів від самого початку псував хробачок сумнівів. Де благодійний фонд під партійним прикриттям – там, як мінімум, «схематоз» по несплаті податків до бюджету на астрономічні суми. Так було майже завжди. Але страшна війна багато що змінила. Можливо дещо помінялось і у свідомості майстрів бюджетного «знежирення»?

На жаль, ні. Нещодавно великий резонанс викликала відставка Андрія Поліщука, який майже 10 років керував АТ «Вінницяобленерго» і був депутатом Вінницької облради від «Української стратегії Гройсмана». Щодо діянь Поліщука відкрили карну справу, розслідування якої супроводжувалось гучними обшуками «злачних місць» Вінниці. Керівництво АТ «Вінницяобленерго» поліщуківського призову звинувачують в створенні злочинної «схеми» ухилення від оподаткування на багатомільйонні суми. За грошову винагороду електролічильники низки вінницьких підприємств підключались таким чином, щоб облік електроенергії здійснювався через одну фазу, а дві інші фази подавали електрику поза обліком. Тобто, дві третини спожитої електроенергії крались, об’єми поцуплених мегават списувались на технологічні витрати, що зменшувало базу оподаткування та дозволяло не сплачувати податки на додану вартість та на прибуток. Крім того, «схематоз» впливав і на значне удорожчання вартості тарифів на електрику для населення.

За версією слідства, серед задіяних у афері підприємств значиться і торгово-розважальний центр «Магігранд». Слідчі зазначають: «Встановлено, що до вказаної злочинної схеми залучено ряд суб`єктів господарювання, які використовують торгово-розважальні центри, ресторани та інші нежитлові приміщення для здійснення вищевказаної протиправної діяльності. Одним з вказаних об`єктів є комплекс «Магігранд», розташований у двох будівлях за адресами: м. Вінниця, вулиця Келецька, 78-В та проспект Юності, 45-Б , що являються єдиною пов`язаною між собою будівлею».

ТРЦ «Магігранд» належить фірмі з такою ж назвою, чиїми власниками є Олена Гройсман, Крістіна Продіус та Дмитро Немерський, відповідно, – дружина і дочка Гройсмана плюс його давній партнер, якому довірено опікуватись частиною сімейного бізнесу.

«Схема» крадіжок електрики і ухиляння від сплати податків діяла впродовж 2020-2022 р., тобто і після початку великої війни, і після створення гуманітарного штабу Гройсмана.

Якщо слідчі праві, якийсь дивний Робін Гуд виходить з Гройсмана – цупить у людей (крадіжки електрики доводиться компенсувати збільшенням тарифів для населення), цупить у держави (потурання «схемам» ухилення від оподаткування зменшує надходження до бюджету), і все це начебто задля допомоги ЗСУ. «Не вірю!», – сказав би режисер Станіславський. І чим ти заперечиш тому бісовому режисеру?

До речі, лави волонтерів і благодійників «Української стратегії Гройсмана» не вичерпуються персонами, задіяними в Міжрегіональнім координаційнім гуманітарнім штабі, котрий очолює особисто Гройсман. Є й інші штаби.

Кримінальне провадження щодо махінацій керівництва АТ «Вінницяобленерго» було відкрито в березні 2023 р. за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України (Ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах). Наприкінці травня 2023 р. гендиректор АТ «Вінницяобленерго» Андрій Поліщук спочатку повідомив, що складає повноваження депутата облради, а потім – про відставку з посади гендиректора, бо «напружена емоційна робота» в умовах війни негативно вплинула на його здоров’я і він вирішив взяти «виробничу перерву у професійній діяльності». Дострокове припинення депутатських повноважень Поліщук пояснив тим, що політична посада депутата не дає йому змоги повністю присвятити себе розвитку благодійного фонду «Енергія Відродження».

Цей фонд був створений у квітні 2022 р., Поліщук – один з його співзасновників, директором фонду значиться діючий депутат Вінницької облради від «Української стратегії Гройсмана» Олег Легеза, який під час виборів 2020 р. був радником міського голови Жмеринки, а зараз, за інформацією з офіційного сайту облради, – безробітний.

Фонд зареєстровано у Вінниці по вул. Енергетичній, 6. За цією адресою «прописане» і ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання», чиїм мажоритарним власником, як і АТ «Вінницяобленерго», є одіозний російсько-український олігарх Костянтин Григоришин, котрий управляє своїми активами через низку іноземних офшорів.

3 thoughts on “РОБІН ГУД НА БУКВУ «Г»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *