«Українська стратегія Гройсмана» на Вінниччині все частіше асоціюється з корупцією. Низка не останніх «стратегів» наразі перебуває під слідством або вже є обвинувачуваними у справах про розкрадання бюджетних коштів та зловживання службовим становищем. Проте партійне керівництво не поспішає відкликати їх з займаних посад. Бо свої «у дошку»?
Наразі судом розглядається кілька справ щодо корупційних схем в Гнівані, до якої причетні заступник міського голови, директор комунального підприємства та підприємець. Вони організували закупівлю екскаватора за завищеною ціною, що призвело до збитків бюджету майже на 1 млн. грн. Окрім цього, бюджетні кошти розкрадалися через фіктивний ФОП Олександра Католіка і завищення вартість ремонтів шкіл, що завдало додаткових збитків на понад 1,5 млн. грн. Склад злочинної групи дозволяє назвати її «ОЗУ імені Гройсмана»: Віктор Гавришко, заступник міського голови, зайняв посаду завдяки родинним зв’язкам з депутатом міськради від партії «Українська стратегія Гройсмана» Анатолієм Дроздом; Олег Швець, директор КП «Гніваньводопостач» і депутат міськради, також представляє «стратегів»; Євгеній Мельник — підприємець та директор ТОВ «Гніваньбуд», є зятем депутата міськради Віталія Філіпенка, що очолював партійний список «стратегів» на місцевих виборах 2020 р.
Слідчі з відділу розслідування особливо тяжких злочинів Нацполіції Вінниччини продовжують розслідувати розкрадання коштів громади через фіктивний ФОП Католіка. Міська рада уклала з ним понад 120 підрядних договорів на значні суми. Зокрема, у вересні 2022 р. було закуплено 7 генераторів за 398 тис. грн, а вже в листопаді 4 таких же генератори придбали вже за 1,6 млн. грн. Слідство підозрює, що ціна була значно завищена, а документи на походження генераторів — підроблені. У серпні 2023 р. міський голова Гнівані Володимир Кулешов уклав договір із тим же ФОП на капітальний ремонт тротуару на суму майже 3 млн. грн., і є підозри, що вартість будівельних матеріалів була суттєво завищена. Кулешов — також представник «Української стратегії Гройсмана». Мабуть увагу «стратегів» привернула його відповідна репутація: у 2017 р. Кулешов потрапив у реєстр корупціонерів.
Тульчинському міському голові Валерію Весняному, звинуваченому у зловживанні службовим становищем (ч. 2 ст. 364 КК України), суд продовжив заборону залишати місце проживання до 16 грудня 2024 р. і наклав інші обмеження. Весняного судять за незаконну передачу в оренду понад 68 га комунальної землі ТОВ «Кирнасівський цукровий завод», що спричинило втрати бюджету на понад 2,8 млн. грн. У січні 2024 р. Весняного було арештовано на 54 доби з правом застави у 800 тис. грн., яку він сплатив, уникнувши перебування в СІЗО. Суд відмовився відсторонювати його від посади, попри клопотання слідства.
Ще один представник «стратегії Гройсмана», Бершадський міський голова Віталій Драган, із травня 2024 р. перебуває під слідством за підозрою в декларуванні недостовірної інформації (ч. 1 ст. 366–2 КК України). У деклараціях за 2021–2023 рр. він не вказав інформацію про рахунки своєї дружини-підприємиці в кількох банках. Також Драган не задекларував житловий будинок і автомобіль «Toyota Land Cruiser Prado», якими користувався. Розслідування справи затягується через традиційну поведінку місцевих суддів: торік вони масово брали самовідводи, відмовляючись розглядати адміністративне порушення, коли Драган був затриманий п’яним за кермом. Нині вони знову взяли самовідводи, блокуючи слідчі дії у карній справі.
1 thought on “МЕРИ «В ЗАКОНІ»”