ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА АТАКУ “КИЇВСТАР” ВЗЯЛИ НА СЕБЕ РОСІЙСЬКІ ХАКЕРИ З ГРУПИ “СОЛНЦЕПЕК”

Україна

Відповідальність за знищення мережевої інфраструктури ”Київстару” взяли на себе російські хакери з групи “Солнцепек” — росЗМІ

Вони проникли в мережу українського оператора. Під час атаки було знищено внутрішню мережеву інфраструктуру організації, що забезпечує зв’язком не тільки мільйони абонентів, а й ЗСУ, — зазначають рашисти. Терористи пишуть, що їм дісталися особисті дані клієнтів компанії: ПІБ, паспортні дані та адреси.

СБУ продовжує документувати кібератаку РФ по цивільній інфраструктурі України як черговий воєнний злочин росіян”.

РосЗМІ повідомляють, що було знищено і бекапи – на доказ цього хакери-терористи надали скріншоти взятого під контроль сервера резервного копіювання.

В той же час, Служба безпеки України зазначає, що група «Солнцепек» насправді є підрозділом військової розвідки росії, який маскується під псевдохакерське угруповання.

«Відповідальність за атаку вже взяло на себе одне з російських псевдохакерських угруповань. Вона є хакерським підрозділом головного управління генштабу збройних сил рф (відомішого як ГРУ), який таким чином публічно легалізує результати своєї злочинної діяльності», — зазначають у СБУ. Спецслужба зауважує, що цифровій інфраструктурі «Київстару» було завдано критичних уражень, тому відновлення всіх послуг із дотриманням необхідних протоколів безпеки вимагає часу.

Одночасно Речниця «Київстару» Ірина Леліченко спростувала заяви росіян про знищення тисяч комп’ютерів та серверів українського мобільного оператора і підтвердила, що  що персональні дані абонентів не скомпрометовані.

Дані у безпеці, і системи, у яких вони зберігаються, не постраждали від хакерської атаки, зазначила Ірина Леліченко

«Те що ми бачимо на скриншотах з Telegram-каналів – якісь навмання зібрані технологічні дані, що не належать до персональних даних наших абонентів. Київстар з усією відповідальністю заявляє, що персональні дані абонентів у безпеці. Інформація ворожих Telegram-каналів про нібито знищення «комп’ютерів і серверів» Київстару – також не відповідає дійсності», – пояснила Леліченко.

Зазначимо, що вчора повідомлялось що на роботу ЗСУ атака на “Київстар” ніяким чином не вплинула. Також в Київстарі спростовували витік особистих даних користувачів.

Сьогодні, 13 грудня, планується відновити фіксований інтернет для домогосподарств, а також розпочати запуск мобільного зв’язку та інтернету, СБУ повідомляє, що допомагає «Київстару» відновити роботу мережі.

_______________________________________

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *