ДРУЗІ МОРГУНОВА ПИЛЯЛИ БЮДЖЕТНІ МІЛЬЙОНИ, АЛЕ МЕР ВІННИЦІ СВОЇХ НЕ КИДАЄ

Боротьба з корупцією Вінниця Кримінал

На початку лютого 2024 р. прокуратура Вінниччини разом з поліцією навипередки рапортували про підозру, а потім і про направлення до суду обвинувачення щодо екс-гендиректора комунального підприємства «Вінницька транспортна компанія» Михайла Луценка, через недбалість якого підприємству було завдано 14 млн. грн. збитків. За інкримінований злочин передбачається позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Тим не менш, Вінницький міськсуд разом з Вінницьким апеляційним судом відхилили позов слідчих про відсторонення від посади Луценка, який з грудня 2022 р. працевлаштований на посаду начальника служби рухомого складу усе тієї ж «Вінницької транспортної компанії».

В той же час, 19 лютого 2024 р. мер Вінниці Сергій Моргунов у тролейбусному депо провів урочисте зібрання, присвячене 60‑й річниці з дня відкриття тролейбусного руху у місті, і на цьому зібранні був помічений Михайло Луценко. Тобто, вінницький градоначальник також вважає за непотрібне звільняти з посад чиновників, які замішані у розкраданні бюджетних мільйонів. Як кажуть, «своїх не кидаємо»?

«Вінницька транспортна компанія» належить міськраді. Ще у травні 2022 р. була відкрита кримінальна справа щодо керівника вінницького ТОВ «Охоронна фірма «Джем-Спорт» Сергія Білоуса з цілим букетом звинувачень: у привласненні, розтраті майна, у легалізації (відмиванні) майна, одержаного злочинним шляхом, та у використанні підроблених документів.

Впродовж 2017–2021 рр. між «Вінницькою транспортною компанією» та «Джем-Спортом» укладались фіктивні договори. «Джем-Спорт» мав забезпечити охорону тролейбусного та трамвайного депо разом з автобусним парком. За це фірмі перераховувались мільйони. Однак, в дійсності послуги охорони не надавалися і надаватись не могли. І ось чому. Наприклад, у 2017 р. у штаті «Джем-Спорту» реально перебувало 13 атестованих охоронників, а за підробленими документами їх значилося 77 осіб. У 2018 р. штат фіктивних охоронців виріс до 85 людей, хоча реальна їх кількість так і залишилась на рівні 13 осіб. За такою ж схемою бюджетні кошти розкрадались та відмивались і у 2019 р., і у 2020 р., і у 2021 р.

Михайло Луценко став гендиректором «Вінницької транспортної компанії» у листопаді 2016 р. і займав цю посаду до вересня 2022 р. Збитки бюджетному підприємству на майже 14 млн. грн. списувати лише на службову недбалість,  — якось воно трохи кумедно. Бо дружина екс-гендиректора Наталя Луценко багато років очолювала департамент фінансів Вінницької міськради. Головна фінансистка міста, яка багато знала про фінансові оборудки контролюючих Вінницю «стратегів» Гройсмана, пішла на заслужений відпочинок наприкінці серпня 2023 р. І треба бути дуже наївною людиною, аби повірити у ненавмисний характер шахеру-махеру, через який бюджетні кошти «Вінницької транспортної компанії» відмивались через фіктивних охоронців «Джем­Спорту».

Медійні забавки з Луценком

Прес-служба Вінницької міськради, публікуючи звіт про урочисті збори за участю мера Вінниці Сергія Моргунова, які пройшли 19 лютого 2024 р. у тролейбусному депо і були присвячені 60‑й річниці з дня відкриття тролейбусного руху у місті, кримінального екс-гендиректора комунального підприємства «Вінницька транспортна компанія» Михайла Луценка завбачливо «підрізала» на світлині.

А ось близькі до міськраді інформ-ресурси, політичні та кримінальні тонкощі моменту не врахували, і у своїх звітах про урочистості, освячені Моргуновим, заблюрити Михайла Луценка не здогадались.

~~~~~~~~    ~~~~~~~~

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *