ПОЗАЧЕРГОВІ ВИБОРИ У ФРАНЦІЇ: УЛЬТРАПРАВА НАДІЯ ПУТІНА «ПРОЛЕТІЛА»

Україна Вибори Політика Світ

7 липня 2024 р. завершився другий тур парламентський виборів у Франції. Французькі політики та виборці знову виявили громадянську відповідальність, щоб не допустити приходу до влади ультраправої партії Марін Ле Пен «Національне об’єднання», яка 30 червня 2024 р. під час першого туру виборів стала лідером перегонів (33% голосів) і мала шанси сформувати монобільшість у парламенті.

Ліві і центристські партії Франції відкликали сотні кандидатів з другого туру, щоб збільшити шанси на перемогу. Це спрацювало: ультраправе «Національне об’єднання» посіло лише третє місце, хоча розраховувало на абсолютну більшість у парламенті.

За підсумками другого туру парламентських виборів у Франції, згідно прес-релізу, який опубліковано на сайті МВС Франції, на першому місці опинилося об’єднання соціалістів «Новий народний фронт», друга позиція за президентська коаліцією Емманюеля Макрона «Разом!», на третьому місці —«Національне об’єднання» Марін Ле Пен.

У підсумку «Новий народний фронт» усього отримав 182 парламентські мандати. У коаліції «Разом!» — 168 місць і у «Національного об’єднання» — 143.

Загалом у французькому парламенті 577 місць. Ті, що залишилися, розподілилися між кандидатами не з коаліцій, серед них також є окремі представники «правих» і «лівих» сил.

У той же час, політична ситуація у Франції залишається складною. У парламенті ні у кого немає більшості, законодавчий орган розколотий між трьома основними блоками: правими, лівими та центристами. Функціонування такого парламенту обмежене. Це може паралізувати політичну систему країни та поставити на межу зриву багато ініціатив президента Еммануеля Макрона, включаючи допомогу Україні та лідерство Франції у питаннях озброєння Європи – і це в той час, коли ці питання стоять як ніколи гостро.

Деталі

9 червня 2024 р. президент Франції Емманюель Макрон розпустив Національні збори – французький парламент. Макрон пішов на такий крок після поразки на виборах в Європарламент.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *