«СОН ЦЕ»: ВІННИЧАНИН ВІКТОР КРУПКА ЗДОБУВ ЛІТЕРАТУРНУ ПРЕМІЮ

Вінниця Культура

47-річний вінницький поет і письменник Віктор Крупка став лауреатом щорічної Всеукраїнської літературної премії ім. Михайла Коцюбинського.

Другий рік поспіль у Вінниці в умовах воєнного часу визначили переможців найдавнішої літературної премії. Змагання літераторів фінансується Вінницькою облдержадміністрацією й обласною радою.

Нагородження лауреатів премії ім. Михайла Коцюбинського цьогоріч відбулося 15 вересня 2023 р. у Вінницькому літературно-меморіальному музеї Михайла Коцюбинського разом з урочистостями з нагоди 159-ї річниці від дня народження письменника, чиє ім’я носить премія.

На розгляд журі літературних перегонів надійшло 30 друкованих творів, у 2021 р. їх було 65. Автори проживають у різних куточках України. З кожною книжкою, поданою на конкурс, охочі мали можливість ознайомитися на виставці в обласній науковій бібліотеці ім. Валентина Отамановського.

Переможців традиційно визначили у чотирьох номінаціях. Вінницький поет і письменник Віктор Крупка переміг у номінації «Поезія» із своїм п’ятим друкованим поетичним збірником під назвою «Сон це». В творчому доробку Віктора ще є книжки поезій «Тиха надлюбов», «Прозорі», «Химерник» та «Хліб для янгола».

Кращим прозовим твором стала і книжка Володимира Комаровського з Рівного «До берега правди». Саме правду нині відстоюють українці зі зброєю у руках у боротьбі з кривдою проти брехливого російського ворога.

Серед представлених творів науково-популярної літератури журі віддало перевагу праці миколаївського автора Олександра Лагошняка «Південний Буг: від козацьких переправ до сучасних мостів». В книжці описані усі мости через річку Південний Буг. Автор особисто побував на кожній зі ста переправ, споруджених у шести областях, де протікає третя за величиною річка України. Крім того, Олександр Лагошняк подав історичний екскурс у минуле кожної переправи.

Киянка Інна Ковальчук отримала премію за художні переклади двох книжок болгарських авторів Радка Радкова та Вані Ангелової, а також македонської антології «Свічадо світу».

Номінація «Дитяча література» залишилася без переможця. Серед чотирьох номінантів не визначили кращого. Думки членів журі розділилися.

Премія ім. Михайла Коцюбинського запроваджена у 1981 р. обласною письменницькою організацією і є найстарішою та найпрестижнішою премією Вінниччини з літератури. У 1992 р. премія стала Всеукраїнською. Відтоді переможців фінансово підтримує обласна влада. Премія передбачає п’ять номінацій: художня проза, поезія, науково-популярна та дитяча література, художній переклад. Присуджується щороку до дня народження Михайла Коцюбинського. Винагорода за перемогу у премії цьогоріч становила 25 тис. грн.

Віктор Крупка – поет, письменник, літературознавець, член Національної спілки письменників України, член Національної спілки журналістів України, кандидат філологічних наук. З 2003 р. працює у Вінницькому державному педагогічному університеті ім. Михайла Коцюбинського, доцент кафедри української літератури вишу. З 2012 р. керує літературно-мистецькою студією «Вітрила».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *