МАЙЖЕ У ПІВМІЛЬЙОНА ОБІЙШОВСЯ ВІННИЧАНАМ ЯПОНСЬКИЙ ВОЯЖ ЧИНОВНИКІВ МІСЬКРАДИ

Війна Вінниця

Як не дивно, речники Вінницької міськради усе ж таки звернули увагу на благодійний ярмарок «Тарасова смачна Україна», який 10 березня 2024 р. провели педагоги та учні вінницького ліцею № 27. Ярмарок відвідали понад три тисячі гостей, серед них були воїни ЗСУ та родичи загиблих захисників України. На ярмарку зібрали понад 258 тис. грн. на професійний дрон DJI Mavic 3T версії Thermal для бійців 144 окремої піхотної бригади сухопутних військ ЗСУ. Цікавість медійної обслуги міськради реальністю, в якій третій рік триває кровопролитна війна і усі притомні українці по копійці збирають на допомогу ЗСУ, дивує у першу чергу через те, що очільники міськради живуть у іншій реальності, де немає ніякої війни і можна протринькати майже півмільйона бюджетних коштів на вояж цілої делегації, наприклад, у Токіо, аби з перших рук довідатись про ціни на саке та послуги гейш у чайних будинках Кагурадзаки чи Асакуса.

Поїздку заступників Вінницького міського голови Сергія Матусяка та Миколи Форманюка на бізнес-форум у Токіо «Економічна відбудова України: японсько-українське бачення співпраці» інформ-ресурси міськради висвітлювали щонайменше три рази. Мало якій події з життя Вінницької громади, позитивної чи трагічної, провладні медіа приділяють стільки уваги. Потім «підключилися» близькі до влади ЗМІ, і щедрий на слова офіціоз, з якого ніхто так і не зрозумів, чим конкретно з 6 по 10 лютого 2024 р. у столиці Японії займалися два заступника мера, був багаторазово рознесений по всій окрузі, як новина про зацікавленість великого японського бізнесу в інвестуванні на Вінниччині двох екологічних та одного інфраструктурного проекту: рекультивації на Стадницькому полігоні твердих побутових відходів, реконструкції очисних споруд «Вінницяводоканалу» та будівництва мостового переходу мостового переходу на вулицях Янгеля-Лук’яненка у Вінниці.

Редакцією «Ми Вінничани» у Вінницьку міскраду був направлений запит на отримання публічної інформації щодо токійського променаду можновладців. Перш за все, цікавив результат, а саме, – чи були укладені з японською стороною якісь договори по анонсованим владою трьом проектам, чи може були підписані меморандуми про співпрацю, чи усе обмежилося обговоренням без укладання жодних письмових документів? А також дуже цікавив склад вінницької делегації на токійському форумі, у яку суму обійшлася заокеанська подорож і, головне, – за чий кошт.

З відповіді заступниці начальника відділу звернень апарату міськради та її виконкому Тетяни Килимник стало відомо, що ніяких договорів-меморандумів у Токіо підписано не було, а три вінницькі проекти лише «зацікавили низку японських компаній».

«Наразі виконавчі органи міської ради займаються підготовкою необхідних документів для продовження діалогу щодо реалізації представлених у м. Токіо екологічних i інфраструктурних проектів. Координація подальших кроків відбуватиметься на державному рівні, виходячи з якості підготовки документації, горизонтально взаємодії між органами місцевого самоврядування та японськими представницькими, , донорськими та інвестиційними організаціями», – зазначила Тетяна Килимник.

Тобто, у перекладі з бюрократичної на людську мову, у більш менш осяжній перспективі йдеться лише про каліграфію вилами по воді.

У Токіо Матусяк та Форманюк іздили не самі, а з ескортом о особі Юлії Кашпрук, яка займає посаду експерта з міжнародної комунікації та супроводу проектів міського комунального підприємства «Інститут розвитку міст». Ще у 2016 р. на усіляких форумах молодих бібліотекарів Юлія Кашпрук представляла Вінницьку обласну бібліотеку ім. Отамановського, і ось вже — експерт по міжнародних комунікаціях.  

На подорож трійці до Японії міськрада витратила 444 101,35 грн. бюджетних коштів, в тому числі витрачено:

  • на заступника міського голови Форманюка – 150 004,23 грн., з них: проживання -39 339,83 грн., добові витрати – 22 789,57 грн.;
  • на заступника міського голови Матусяка -148 706,44 грн., з них: проживання -39 706,87 грн., добові витрати – 22 789,57 грн.;
  • на експертку Кашпрук – 145 390,68 грн., з них: проживання – 37 174,83 грн., добові витрати – 21 640,85 грн.

Тобто, педагогам та учням вінницького ліцею № 27 треба проводити ще один благодійний ярмарок, аби за два заходи зібрати для фронту гроші, еквівалентні коштам, які «проїздили» чиновники Вінницької міськради.

~~~~~~~~    ~~~~~~~~

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *