ЕКС-ЗАСТУПНИКА МІНІСТРА ЮСТИЦІЇ ВАСИЛИКА ПІДОЗРЮЮТЬ У МІЛЬЙОННИХ МАХІНАЦІЯХ НА ВІННИЧЧИНІ

Боротьба з корупцією Вінничина Кримінал

У Державному бюро розслідувань (ДБР) повідомили про підозру колишньому заступнику міністра юстиції. За даними слідчих, він допустив розтрату майна на понад 10 млн грн.

«До роботи у Мін’юсті колишній посадовець, а нині адвокат, був призначений ліквідатором підприємства – боржника з Вінниччини. Замість того, аби розібратись з боргами підприємства, він продав його майно за заниженою вартістю. За експертними оцінками, різниця становила у понад 10 млн. грн. При цьому покупці були на пряму пов’язані з минулим власником цього ж підприємства», – йдеться у повідомленні ДБР.

Екс-посадовця підозрюють у розтраті чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненій в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 КК України). Покарання за цією статтею – позбавлення волі на строк до 12 років.

В Офісі генпрокурора додали, що зараз вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу.

ДБР та Офіс генпрокурора не називають прізвища підозрюваного. Але, як стало відомо «Ми-Вінничани», йдеться про Віталія Василика. Він був заступником міністра юстиції з листопада 2019 р. до серпня 2022 р.

Віталій Василик – крайній справа

Довідка.

Віталій Василик займався ліквідацією приватного підприємства, зареєстрованого у Вінницькій області, обіймаючи посаду заступника міністра юстиції України. Він у період з 6 листопада 2019 р. по 25 лютого 2020 р., як арбітражний керівник виконував повноваження ліквідатора приватного підприємства «Хілл» (смт. Крижопіль Вінницької області) тобто займався іншою оплачуваною діяльністю, чим порушив ст. 25 Закону про запобігання корупції – заборона займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової та творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики зі спорту) або підприємницькою діяльністю. І щодо Васалика Національним агентством з питань запобігання корупції був складений протокол про адміністративне корупційне порушення.

16 серпня 2022 р. Василик звільнився з посади заступника міністра юстиції за власним бажанням.

Віталій Василик народився 20 вересня 1981 р. у місті Бар на Вінниччині. Юридичну освіту здобув у Київському національному університеті ім. Т. Шевченка. Упродовж 2002–2004 рр. працював юрисконсультом Національної аграрної компанії «Украгролізинг», адвокатського об’єднання «Адвокатська контора «Байбарза і Волков». Потім — помічником першого заступника голови Комітету з питань регламенту та депутатської етики Верховної Ради України. У 2004 р. отримав свідоцтво про право займатися адвокатською діяльністю. Заснував ТОВ «Адвокатська компанія «ГРАВЕ», яка спеціалізувалась на судовому представництві в сфері податкового та корпоративного права. Створив громадську організацію «Правозахисна група «Народний адвокат» для надання безкоштовної юрдопомоги. У 2005 р. отримав ліцензію арбітражного керуючого. У 2007 р. обраний головою контрольно-ревізійної комісії Всеукраїнської громадської організації «Молодий народний рух». Є засновником та керуючим адвокатського бюро «Василик В. В.». Входить до складу Асоціації правників України (з 2005 р.), засновник та голова Всеукраїнської громадської організації «Ліга народних адвокатів» (з 2008 р.), заступник голови Координаційної ради молодих юристів при Міністерстві юстиції України (2009–2010, 2011–2012 рр.), член Громадської ради при Державній виконавчій службі України (з 2011 р.).

А тепер у Василика може з’явитись реальна можливість перевірити на практиці постулати, викладені в дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософії, котру він захистив в липні 2021 р. в Національній академія внутрішніх справ. Тема дисертації якраз підходяща – «Кримінально-виконавчі засади покарання у виді позбавлення волі на певний строк».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *