НІКОЛИ ТАКОГО НЕ БУЛО, І ОСЬ ЗНОВУ: ЧИННОГО МІНІСТРА ЗВИНУВАЧУЮТЬ У МАРОДЕРСТВІ

Боротьба з корупцією Кримінал Оборудки

Екс-голову аграрного комітету Верховної Ради, а нині чинного міністра викрито на заволодінні державною землею на 291 млн грн та спробі заволодіння землею ще на 190 млн. грн. Про це повідомляє прес-служба НАБУ. За описом підозрюваний підпадає під чинного міністра агрополітики Миколу Сольського.

За даними ЗМІ, Сольський проходить, як підозрюваний за епізодами оборудок у 2017-2018 рр., коли здійснював адвокатську діяльність.

«До складу злочинної групи на чолі з топпосадовцем входили службові особи органів Держгеокадастру, а також особи, які контролювали діяльність цих органів, так звані куратори», – йдеться у повідомленні НАБУ.

Учасники схеми забезпечили знищення документів, на підставі яких два держпідприємства на Сумщині мали право постійного користування землею. Через їх відсутність обласний Держгеокадастр склав акт про самовільне зайняття цих ділянок.

Надалі за допомогою підконтрольних посадовців обласного Держгеокадастру ділянки передали у власність заздалегідь визначеним громадянам під виглядом реалізації їх права на безкоштовну землю. При цьому умовою отримання землі у власність було підписання договору про її передачу в оренду приватному агрохолдингу ще до моменту отримання.

«Унаслідок реалізації оборудки у 2017-2021 рр. учасники схеми заволоділи 1250 земельними ділянками загальною площею 2493 га, вартість яких на момент вчинення злочину становила понад 291 млн грн. Вони також здійснили спробу заволодіти 3282 га землі вартістю близько 190 млн грн, однак їм завадили детективи НАБУ та прокурори САП, які провели обшуки та наклали на ділянки арешт», – зазначили у прес-службі.

Наразі про підозру повідомили організатору схему, чинному міністру, двом кураторам органів Держгеокадастру та особі, яка сприяли вчиненню злочину. Триває вручення підозр іншим учасникам злочинної схеми.

В той же час Мінагрополітики виступило із заявою міністра Миколи Сольського.

«Події, щодо яких, за інформацією НАБУ, повідомлено про підозру мені та щодо яких поширюється інформація в ЗМІ, стосуються періоду 2017-2018 рр., тобто в час коли я був адвокатом та не був ані Міністром аграрної політики та продовольства України, ані Головою Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики», – зазначив Сольський.

За словами міністра, обставини семирічної давнини стосуються спору між державними підприємствами та фізичними особами, зокрема військовими АТО, за землі, які були надані останнім у володіння «відповідно до закону».

«Спори вирішуються судами, в тому числі Верховним судом, і як мені відомо, на сьогоднішній день ряд рішень констатують відсутність права держпідприємств на землі, які, ймовірно, має на увазі НАБУ», – зауважив міністр.

Сольський наголосив, що буде максимально відкритим для встановлення істини, але додав, що у цьому немає потреби, оскільки всі дані відкриті для правоохоронців, а докази та аргументи сторін перебувають на розгляді судів.

Довідка.

Співзасновник «Українського Аграрного Холдингу» Микола Сольський у 2019 р. став депутатом Верховної Ради України по списку партії «Слуга народу». Став головою комітету аграрної політики і земельних відносин у Верховній Раді, цю посаду обіймав із 29 серпня 2019 р. до 24 березня 2022 р., аж поки не був призначений міністром аграрної політики.

~~~~~~~~    ~~~~~~~~

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *