ФОНД ДЕРЖМАЙНА ЗВІТУЄ, ЩО НАРЕШТІ ВДАЛОСЯ ПРОДАТИ СКАНДАЛЬНО-КРИМІНАЛЬНИЙ КАР’ЄР НА ВІННИЧЧИНІ

Економіка Аналітика Загальна тема

Як і анонсували в Фонді держмайна, 7 вересня 2023 р. відбувся аукціон із продажу Мурафського кар’єру у Вінницькій області. Його переможець при стартовій ціні об’єкта 4,9 млн. грн. запропонував 25 млн. грн. Крім переможної ставки, переможець аукціону повинен сплатити понад 11 млн. грн. боргів підприємства.

Кар’єр знаходиться в селі Мурафа Жмеринського району на узбережжі однойменної річки. В 2013 р. це колишнє держпідприємство з видобутку вапняку припинило діяльність та втратило спецдозвіл на видобування копалин. На підприємстві залишалось лише декілька людей. До складу Мурафського кар’єру входять 15 об’єктів нерухомості площею 1718 м² – виробничі цехи, адміністративні будівлі та склади. Площа земельної ділянки складає 28,1 га – новий власник матиме пріоритетне право на її оформлення.

Через перманентні «розборки» між так званими «інвесторами» Мурафський кар’єр на протязі останніх років знаходився під постійним прицілом правоохоронців та був об’єктом кримінальних справ.

За підприємство на аукціоні Фонду держмайна змагалися три покупці. А перемогло ТОВ «БК «Нові мінерали», зареєстроване по місцю «прописка» кар’єру – в селі Мурафа. Фірма заснована в жовтні 2019 р. із статутним капіталом 1000 грн. Основний вид діяльності – виробництво сухих будівельних сумішей. Кінцевим бенефіціарним власником та засновником компанії є Ярослав Петрах з села Дуліби Львівської області. Оборот компанії у 2022 р. становив 29,08 млн. грн., водночас вона отримала 1,12 млн. грн.. чистого збитку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *