Конгресвумен Спарц висловлює різку критику Зеленського та адміністрації Байдена щодо війни в Україні.
У нещодавньому інтерв’ю на CNN республіканка Вікторія Спарц, конгресвумен від штату Індіана, висловила різку критику президента України Володимира Зеленського та адміністрації президента США Джо Байдена за їхні дії щодо війни в Україні.
Спарц розпочала з обговорення пропозиції генерала Кіта Келлога, потенційного радника з національної безпеки колишнього президента США Дональда Трампа, щодо умовної військової допомоги Україні. Келлог пропонує пов’язати подальше фінансування військової допомоги з участю України в мирних переговорах з Росією. Спарц стверджувала, що два роки тому, ще до повномасштабного вторгнення, був слушний момент для того, щоб змусити Росію сісти за стіл переговорів, використовуючи не лише військову допомогу, а й енергетичну політику та санкції.
Конгресвумен нагадала про дії адміністрації Трампа щодо Росії, зазначивши його жорстку позицію щодо санкцій та досягнення енергетичної незалежності США, що, на її думку, завдавало шкоди Росії. Вона також згадала про операцію в Сирії, в якій за дозволом Трампа було знищено бойовиків ПВК «Ваґнер», назвавши це першим випадком санкціонованої ліквідації росіян.
Спарц визнала, що політика Трампа може бути непередбачуваною, але водночас вважає це його перевагою, оскільки, на її думку, він має здатність та бажання економічно протидіяти Росії та Китаю, якого вона звинуватила у фінансуванні війни. Спарц також згадала про можливих кандидатів Трампа на посаду Державного секретаря – Марко Рубіо та Майка Волца, зазначивши їх жорстку позицію щодо Китаю.
Відповідаючи на запитання про готовність Зеленського до переговорів, Спарц звинуватила його у непідготовленості країни до війни, недостатній підтримці армії та корупції. Вона розкритикувала Зеленського за його PR-кампанії в США та відсутність належної мобілізації та підготовки військових. Спарц заявила, що Зеленський підвів український народ і не зміг забезпечити йому перемогу у війні.
Критика Спарц поширилася й на адміністрацію Байдена, яку вона звинуватила в недостатньому тиску на Зеленського. Спарц припустила, що Трамп, у разі обрання, спробує досягти хоча б тимчасового перемир’я, хоча вона визнає тимчасовий характер такого рішення.
Коментуючи ініціативу адміністрації Байдена щодо зниження призовного віку в Україні з 25 до 18 років, Спарц підтримала цю ідею, посилаючись на необхідність повної мобілізації країни для боротьби з Росією. Вона вважає, що Зеленський несерйозно ставиться до війни та звільнив генерала, який хотів воювати, замінивши його на “слухняних маріонеток”.
Спарц провела паралель з Радянським Союзом під час Другої світової війни, зазначивши, що тоді до боротьби були залучені всі, від дітей до людей похилого віку. Вона наголосила на необхідності залучення всіх верств суспільства до військових зусиль та розкритикувала Зеленського за відсутність такої політики. Спарц стверджує, що Україна не в змозі виграти війну, маючи обмежену кількість військовослужбовців та великі фінансові витрати, протистоячи Росії, яка має значні людські ресурси та не рахується з втратами.
Варто зазначити, що в минулому Спарц вже критикувала Зеленського та його адміністрацію, зокрема керівника Офісу Президента Андрія Єрмака. Це призвело до організованої проти неї кампанії з боку української влади, яку, на думку Спарц, підтримували демократи. Враховуючи цей контекст, її нинішня критика може розглядатися як продовження її попередніх заяв та відображення її політичної позиції.