ЗМІНИ ДЛЯ ВОДІЇВ: ЗАБОРОНА ІНСПЕКТОРАМ З ПАРКУВАННЯ ЕВАКУЙОВУВАТИ АВТО ТА ПІДВИЩЕННЯ ШТРАФІВ

Україна

Верховна Рада планує заборонити інспекторам із паркування евакуювати автомобілі під час дії воєнного стану і збільшити штрафи за порушення правил паркування. 22 травня 2024 р. Верховна Рада прийняла 234 голосами «за» відповідний законопроект у першому читанні.

Які новації передбачаються:

  • під час дії правового режиму воєнного стану забороняє тимчасове затримання транспортного засобу інспекторами з паркування;
  • розширює перелік підстав для інспекторів з паркування щодо притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 6 ст. 122 (Зупинка чи стоянка транспортних засобів на місцях, що позначені відповідними дорожніми знаками або дорожньою розміткою, на яких дозволено зупинку чи стоянку лише транспортних засобів, якими керують водії з інвалідністю або водії, які перевозять осіб з інвалідністю) та ч. 6 ст. 152-1 (Паркування транспортного засобу на місцях, призначених для безоплатного паркування транспортних засобів, якими керують водії з інвалідністю або водії, які перевозять осіб з інвалідністю);
  • уточнює норми санкцій статей 122 “Перевищення встановлених обмежень швидкості руху, проїзд на заборонний сигнал регулювання дорожнього руху та порушення інших правил дорожнього руху” та 152-1 “Порушення правил паркування транспортних засобів та порушення правил обладнання майданчиків для платного паркування транспортних засобів”.

Втім, евакуація авто, які перешкоджають дорожньому руху, лишиться можливою й надалі. Але тепер такі повноваження передадуть співробітникам поліції. Водночас муніципальні інспектори зможуть і далі виписувати штрафи за паркування на місцях для осіб з інвалідністю.

~~~~~~~~    ~~~~~~~~

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *