ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПІДПИСАВ ЗАКОН ПРО Е-ДЕКЛАРУВАННЯ, А НАЗК ВІДКРИЛО ДОСТУП ДО ЗВІТНОСТІ ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ

Боротьба з корупцією Технології

Президент України Володимир Зеленський підписав закон №9534 про відновлення та відкриття е-декларацій чиновників. Про це свідчать дані на сайті Верховної Ради, – у картці законопроєкту вказано, що цей документ 10 жовтня 2023 р. було повернуто з підписом президента.

Доступ до декларацій чиновників має бути забезпечено не пізніше як через 60 днів з дня набрання чинності закону про відновлення е-декларування.

В свою чергу, Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) 10 жовтня відкрило доступ до Єдиного державного реєстру звітності політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру (Реєстр POLITDATA) з урахуванням захисту персональних даних”, – зазначається у повідомленні.

Це означає, що політичні партії будуть мати можливість подати звіти про майно, доходи, витрати й зобов’язання фінансового характеру. Поки що це право, а не обов’язок політичних партій.

Повідомляється, що нарешті громадськість зможе побачити, на що політпартії витрачали кошти державного фінансування понад три роки. Адже спершу вони не звітували до НАЗК через COVID-19, а з 2022 р. – через воєнний стан.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *