З СВИНЯЧИМ ПИСКОМ ТА В ПШЕНИЧНЕ ТІСТО: РОСІЮ НЕ ПУСТИЛИ У РАДУ ООН З ПРАВ ЛЮДИНИ

СБУ Політика

Чомусь людожерів завжди тягне опікуватись правами людини. Так і з путінською росією, яка вкотре знайшла власну винятковість в людиноненависництві і терорі. Одночасно пишаючись споконвічним варварством, кремлівські старці приклали чимало зусиль і ресурсів, аби в 2023-2026-й рр. мати представництво в Раді безпеки ООН з прав людини. Але 10 вересня 2023 р. за результатами голосування держав-членів ООН країні-агресорці в цьому бажанні було відмовлено. У голосуванні взяли участь усі 193 члени Генеральної асамблеї ООН у Нью-Йорку. З необхідних 97 голосів для обрання в Радбез ООН з прав людини росія отримала 83.

В Раді ОНН з прав людини з-поміж європейських держав будуть представлені Албанія, Болгарія, Франція та Нідерланди. Саме з Албанією і Болгарією росія змагалась за два місця в Раді, зарезервовані для країн Центральної та Східної Європи.

Участь рф у Раді ООН з прав людини призупинили у квітні 2022 р., за кілька тижнів після початку повномасштабної російської агресії проти України. Міжнародна спільнота була шокована фотографіями масових поховань та іншими доказами воєнних злочинів росіян, скоєних щодо сотень мешканців Бучі та інших населених пунктів у Київській області.

Довідка.

  • 7 квітня 2022 р. за резолюцію щодо призупинення членства рф у Раді ООН з прав людини проголосували 93 члени Генеральної асамблеї ООН, 24 були проти, 58 утрималися. Росія звинувачувала «Сполучені Штати та їхніх союзників» у втраті членства.
  • У травні 2022 р. Генасамблея ООН обрала Чехію членом Ради з прав людини замість росії.
  • Цього року ВВС повідомляла, що росія прагне знову приєднатися до Ради ООН з прав людини. Журналісти отримали копію документа, який росія поширювала серед членів ООН. У ньому рф обіцяла знайти «адекватні рішення для проблем прав людини» і заявляла про прагнення не допустити перетворення Ради на «інструмент, що обслуговує політичну волю однієї групи країн».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *