У ЛИПОВЦІ НА ВІННИЧЧИНІ ГРОМАДІ ПОВЕРНУЛИ ГІДРОСПОРУДУ: ЯК 12,7 ТИСЯЧ ПЕРЕТВОРИЛИСЬ В 19 МІЛЬЙОНІВ

Економіка Аналітика

Як повідомляла пресслужба Вінницької обласної прокуратури, під час моніторингу Єдиного державного реєстру судових рішень Немирівською окружною прокуратурою виявлено рішення Липовецького райсуду, постановлене всупереч інтересам держави. Його було оскаржено в апеляційному порядку.

Йдеться про рішення, яким задоволено заяву громадянина до Липовецької міської ради про встановлення факту укладення договору купівлі-продажу та набуття ним права власності на гідротехнічну споруду площею 800 м² вартістю 19 млн. грн. в урочищі «Берест» на річці Скакунка (притока річки Соб басейну ріки Південний Буг).

Ухвалюючи рішення, суд не взяв до уваги, що наданий позивачем договір від 2000 р. не засвідчений нотаріально та попередній власник не мав права на відчуження майна.

До того ж, гідротехнічна споруда нерозривно пов’язана з водним об’єктом та земельною ділянкою, на якій розташована, і не може бути відокремлена від останніх.

Тож суд фактично позбавив Липовецьку міську громаду права власності на гідротехнічну споруду, а відтак – змоги отримувати додаткові кошти у бюджет від оренди майна.

Зважаючи на очевидний характер порушень інтересів держави й громади, прокуратурою подано апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції.

Вінницьким апеляційним судом її задоволено, відтак попереджено незаконне заволодіння гідроспорудою.

Як з’ясували «Ми вінничани», мова йде про ФОП з Липовця та засновника місцевого сімейного споживчого товариства «Юлія» Михайла Козака, який, крім іншого, є поставником продуктів в липовецькі шкільні та дошкільні заклади.

Сам Михайло Козак стверджує: він користувався гідроспорудою в урочищі «Берест», починаючи з березня 2000 р., оскільки орендував відповідно і ставок. Зареєструвати ж договір купівлі-продажу нерухомості не міг через відмову державного реєстратора в зв`язку з тим, що договір не мав нотаріального посвідчення, а посвідчити договір не було можливості, так як Спілка громадян-співвласників «Липовецька» припинила своє існування.

Гідротехнічну споруду площею 800 м², яка прокуратурою була оцінена вю 19 млн. грн., Козак купив у Спілки громадян-співвласників «Липовецька» за 12 650 грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *