УРЯД ХОЧЕ СТВОРИТИ ЕЛЕКТРОННИЙ СОЦІАЛЬНИЙ РЕЄСТР ДЛЯ ОДЕРЖУВАЧІВ ДОПОМОГИ

Соціальна політика Україна

Кабінет міністрів України планує створити електронний соціальний реєстр, який міститиме дані про всіх одержувачів соціальної допомоги. Цим обіцяють спростити процес отримання соціальних виплат та забезпечити їх прозорість і контроль.

На засіданні 21 червня 2024 р. Кабмін схвалив законопроект «Про Єдину інформаційну систему соціальної сфери». Як зазначив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, Єдиний соціальний реєстр міститиме різні бази даних та інформацію про отримувачів усіх видів соціальної допомоги, яку надає держава. Це дозволить більш адресно підтримувати громадян, які цього дійсно потребують, та підвищить ефективність використання бюджетних коштів.

Законопроектом пропонується визначити правові та організаційні засади функціонування Єдиної інформаційної системи соціальної сфери, зокрема, шляхом взаємодії інформаційних ресурсів соціальної сфери та їх інтеграції з іншими державними інформаційними ресурсами, в тому числі державними реєстрами.

Передбачається також встановити засади створення та функціонування Єдиного соціального реєстру, що є однією із центральних підсистем Єдиної системи та компонує в себе різні реєстри, бази даних і програмно- інформаційні комплекси, держателями яких є Мінсоцполітики та інші центральні органи виконавчої влади, зокрема, Пенсійний фонд України, якому передано функції з призначення та надання пільг і житлових субсидій, що є найбільш популярними видами державної підтримки.

Також пропонується визначити, що призначенням Соціального реєстру є централізоване збереження та облік електронних даних отримувачів усіх видів соціальної підтримки, передбачених законодавством тощо.

~~~~~~~~    ~~~~~~~~

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *