ДИКТАНТ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЄДНОСТІ АВТОРСТВА ВІННИЦЬКОЇ ПИСЬМЕННИЦІ КАТЕРИНИ КАЛИТКО

Україна Суспільство

27 жовтня 2023 р. в День української писемності та мови традиційно відбувся всеукраїнський радіодиктант національної єдності, який писали українці у різних регіонах країни та різних куточках світу.

Авторкою цьогорічного твору стала вінницька письменниця, поетеса і перекладачка, лауреатка Шевченківської премії Катерина Калитко. Про це напередодні вона сама повідомила на власній сторінці в соцмережах.

«Я спробувала вмістити в маленький текст велику, практично безмежну любов. І для мене буде винятковим досвідом завтрашнє спільне перебування в енергетичному просторі нашої мови, а отже – вдома. Сама я в часі читання диктанту буду з татом – із об’єктивних причин він його не писатиме, але хоче почути, йому це важливо. А опісля вийду в прямий ефір із Вінниці, і ми з чудовою Олею Зайцевою ексклюзивно поговоримо про все, з чого складалася ця особлива пригода», – зазначила письменниця.

Диктант має назву «Дороги України». Читав текст радіодиктанту актор, виконавець ролі Івана Довбуша у фільмі «Довбуш» Олексій Гнатковський.

У 2023 р. радіодиктант національної єдності вперше відбувся в нову дату – 27 жовтня. Саме цього дня, згідно зі змінами до указу президента України від 6 листопада 1997 р. №1241/97, відтепер відзначатиметься День української писемності та мови.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *