У ВІННИЦІ ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ ЧЕРЕЗ СПАЛАХ ГЕПАТИТУ А

Вінниця Здоров'я

Вінницькі школярі з 30 жовтня розпочнуть дистанційне навчання через спалах гепатиту A. Дитячі садки продовжать працювати у звичному режимі.

“Причиною переходу на дистанційне навчання є гепатит A, інфекція, яка легко передається через недодержання особистої гігієни, так як діти часто не миють руки та не миють овочі. Швидкість поширення хвороби зумовлюється цими факторами. Тривалість дистанційного навчання наразі невідома, ми будемо слідкувати за ситуацією”, — пояснила Оксана Яценко.

Гепатит A є вірусним захворюванням, яке впливає на печінку і може мати різкий або тяжкий перебіг. Вірус передається через споживання забрудненої їжі та води, а також через недодержання правил особистої гігієни. Інфекція також може поширюватися в сім’ях, коли інфікована особа готує їжу для інших членів сім’ї.

Збереження гігієни під час приготування їжі та обробки овочів і фруктів перед вживанням може допомогти запобігти поширенню вірусу через харчові продукти. Рекомендації включають:

Не використовувати воду з неперевірених джерел, обов’язково кип’ятити будь-яку воду перед вживанням.

Дотримуватися правил особистої гігієни, включаючи ретельне миття рук милом і теплою водою після відвідування туалету, перед прийомом їжі та після контакту зі сміттям, що сприяє попередженню інфекції.

Інкубаційний період гепатиту A зазвичай триває від 14 до 28 днів. Серед симптомів є слабкість, підвищена температура, діарея, блювота та жовтяниця. Вакцини проти гепатиту A доступні в Україні і рекомендуються особливо для дорослих, які працюють у закладах громадського харчування, харчовій промисловості, водоочисних та каналізаційних спорудах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *