НА ВІННИЧЧИНІ ПРИПИНЕНО РЕЖИМ “НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ” У ЗВ’ЯЗКУ ЗІ СПАЛАХОМ ГЕПАТИТУ А

Вінничина Здоров'я

Сьогодні на позачерговому засіданні обласної комісії з питань ТЕБ та НС прийнято рішення про припинення дії режиму «надзвичайної ситуації» на території Вінницької області, який був оголошений 30 жовтня 2023 року. Про це повідомив начальник Вінницької обласної військової адміністрації Сергій Борзов.

Зробив зауваження профільним службам, чиї дії або бездіяльність призвели до масового спалаху гепатиту А.

Акцентував на необхідності розробити «дорожню карту» з чітким алгоритмом дій усіх структур, а також уповноважених осіб, які відповідають за кожен етап реагування на подібні ситуації.

Це необхідно. Оскільки на початку епідемії ми не отримали своєчасно інформацію про спалах, що призвело до втрати часу вкрай необхідного для ефективного проведення епіддослідження.

На сьогодні 30 захворілих доліковується стаціонарно. Це ті, хто виходять із стадії загострення і будуть виписуватися. Задіяно 11% від всього ліжкового фонду області.

Борзов вважає, що галузь охорони здоров’я справилася зі своїм завданням, проте висновки із ситуації, що склалась потрібно зробити серйозні.

Гостра небезпека минула, але медичне спостереження за контактними особами у вогнищах гепатиту А продовжується.

Доручив ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області посилити нагляд за об’єктами високого ступеню епідемічного ризику, серед персоналу яких виявлені хворі на вірусний гепатит А.

_________________________

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *