ПРОКУРАТУРА: УКЛАДЕНО ОХОРОННИЙ ДОГОВІР НА ПАМ’ЯТКУ АРХІТЕКТУРИ  ХІХ СТ В МОГИЛЕВІ-ПОДІЛЬСЬКОМУ

Вінничина Прокуратура

Ухвалою Вінницького окружного адміністративного суду закрито провадження в адміністративній справі за позовом Могилів-Подільської окружної прокуратури у зв’язку з добровільним усуненням відповідачем порушень, які стали підставою для звернення до суду.

Йдеться про позов до власника квартири у багатоквартирному житловому будинку у центрі м. Могилева-Подільського щодо зобов’язання його укласти охоронний договір на свою власність, оскільки вона є об’єктом культурної спадщини. А саме – пам’яткою архітектури місцевого значення «Торгово-купецький комплекс», збудованою в середині ХІХ століття, яка з 1997 року перебуває під охороною держави. Про це повідомляє прес-служба Вінницької обласної прокуратури.

Після звернення прокуратури до суду власником укладено відповідний охоронний договір, який, з-поміж іншого, унеможливлює використання території пам’ятки для нового будівництва й господарських потреб, що можуть їй зашкодити, та зобов’язує утримувати пам’ятку в належному стані.

Загалом у 2024 році органами прокуратури Вінниччини подано 8 позовів у сфері захисту культурної спадщини: 4 – про укладення охоронних договорів, 3 – про створення спеціально уповноваженого органу охорони культурної спадщини та 1 – щодо розроблення та затвердження історико-архітектурного опорного плану історично населеного місця.

___________________________________________

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *