ПРИЧИНА СПАЛАХУ ГЕПАТИТУ А НА ВІННИЧЧИНІ

Вінничина Здоров'я

Як пояснив Кузін, зазвичай така кількість хворих на гепатит А, як зафіксували у Вінницькій області, свідчить, що, цілком ймовірно, причиною поширення недуги могла стати питна вода.

“Другою причиною епідеміологи можуть назвати харчові продукти. Бо більшість людей, які захворіли, говорили про те, що вони користувалися місцевим ринком: купували там овочі, фрукти, молокопродукти”, – повідомив головний санітарний лікар.

Він також звернув увагу, що декілька випадків захворювання на гепатит А були зафіксовані на виробництві – це кондитерські фабрики та молокозавод.

Тож зараз фахівці відпрацьовують паралельно усі сценарії початку спалаху хвороби. Вони перейшли від тестування об’єктів довкілля до тестування людей.

“Імунітет тримається доволі довго після перенесеної хвороби, тому протестувавши людей, ми зможемо вийти на те, яка саме людина могла перенести таку хворобу та інфікувати іншу”, – пояснив Кузін.

Він сподівається, що невдовзі  спеціалісти зможуть знайти спільне джерело інфікування гепатитом А.

“Спалахи не вибирають область чи якийсь певний населений пункт, і під час проведення епідеміологічного розслідування ми ще досі з’ясовуємо можливий спільний єдиний шлях передачі. Опрацьовується декілька різних варіантів”, – повідомив Кузін.

Для того, щоб мати імунітет до вірусу треба перехворіти, або вакцинуватися. На жаль, вакцинація проти вірусного гепатиту А не входить до Національного календаря профілактичних щеплень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *