ЮРИДИЧНИЙ ФАКТ: «ГОСПОДАР ЛЮКС», ЯКИЙ ВІННИЧАНИ ВВАЖАЮТЬ САМИМ КОРУМПОВАНИМ ЖЕКом МІСТА, ДІЙСНО ОЧОЛЮЮТЬ ЛИШЕ СЕРТИФІКОВАНІ КОРУПЦІОНЕРИ

Вінниця Аналітика Боротьба з корупцією

Колишній ЖЕК-7, який зараз називається міським комунальним підприємством «Управляюча компанія «Господар Люкс», серед вінничан має славу найбільш корумпованого серед підконтрольних міськраді суб’єктів житлово-комунального господарства. Чому у людей склалась така думка – окрема велика розмова. А ось те, що МКП «УК «Господар Люкс» очолюють сертифіковані корупціонери, – це вже юридичний факт.

Начальник МКП «УК «Господар Люкс» Андрій Аверчук з 26 серпня 2023 р. є фігурантом Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення. Але замість того, щоб ініціювати його зміщення з посади, Вінницький міський голова Сергій Моргунов влаштовує шоу з оголошенням прочуханок Аверчуку через якісь недоліки по роботі, від чого багаторічному начальнику ЖЕКу ані холодно, ані жарко.

В той же час посада очільника комунальної установи прирівнюється до держслужби, і керівник підприємства у випадку притягнення судом до відповідальності за корупцію підлягає звільненню у 3-денний строк з дня отримання органом місцевого самоврядування копії відповідного судового рішення, яке набрало законної сили.

Андрій Аверчук на самому початку великої війни пішов в ЗСУ, але опинився в роті охорони вінницького військкомату, де попався на хабарі та був за це засуджений. Провівши власне розслідування, «Ми вінничани» вже розповідали в подробицях, як правоохоронці «брали» Аверчука «на гарячому», як його судили і як він відбувся легким переляком та штрафом за статтею, яка передбачає позбавлення волі на строк від двох до п’яти років. Але від потрапляння до держреестру корупціонерів це його не врятувало.

До речі, Андрій Аверчук має якусь патологічну вподобу до шахрайських компаній. Наприклад, начальник ЖЕКу крім всього іншого є співзасновником обласного осередку маргінальної партії «Незалежність». Про існування такої партії мало хто здогадується, але очільник її вінницької обласної структури Сергій Бевзенко – людина широко відома у вузьких колах. Свого часу він обіймав посаду начальника управління по боротьбі із економічними злочинами поліції Вінниччини та безуспішно балотувався до Верховної Ради (2020 р.) по списку усе тієї ж партії «Незалежність». А з 2018 р. він став спочатку підозрюваним, а потім і обвинувачуваним за ч. 4 ст. 190 (Шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою) та ч. 4 ст. 358 КК України (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків і їх використання). За версією слідства, Бевзенко у 2017 р. «віджимав» магазин споживчого товариства «Елегія» в селищі Томашпіль  та намагався переписати нерухомість на фірму своєї тещі. Прокуратура та слідчі для ще підозрюваного Бевзенка просили суд обрати міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, бо побоювались, що працевлаштований на той час доцентом кафедри права та правоохоронної діяльності одного з вишів в Житомирі шахрай втече до тимчасово анексованого Криму, адже за його тещою зареєстровано земельну ділянку у Судацькому районі Криму. За даними слідчих, Бевзенко не раз відвідував територію півострова з початку його тимчасової окупації у 2014 р., але суди дозвіл на його арешт не дали. Декілька останніх років обвинувачення Бевзенка бовтається по різних судах, і по суті ще не розглядалось.

Що ж до МКП «УК «Господар Люкс», то корупційна слава підприємства приростає не Аверчуком єдиним.

1 серпня 2023 р. Вінницький міськсуд визнанав винним головного інженера цього ЖЕКу Валерія Авраменка у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7 та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, його було покарано штрафом в розмірі 5100 грн.

Авраменко під час відсутності Аверчука виконує обов’язки начальника МКП «УК «Господар Люкс». Як з’ясували правоохоронці, в 2021 р. він підписав наказ про преміювання робітників підприємства в тому числі і особисто себе. Відповідно до законодавства про запобігання корупції, Авраменко діяв в умовах реального конфлікту інтересів, – це адміністративне правопорушення. Ще одне правопорушення – про виникнення реального конфлікту інтересів Авраменко повинен був повідомити власника підприємства (Вінницьку міськраду) або орган управління (Департамент житлового господарства Вінницької міськради), але він цього не зробив. Намагання головного інженера МКП «УК «Господар Люкс» довести власну невинуватість у Вінницькому апеляційному суді успіху не мали, 6 вересня 2023 р. його апеляцію суд розглянув, в проханні закрити справу за відсутністю події правопорушення було відмовлено.

Правопорушення Авраменка відносяться до так званої формальної корупції, тільки це також не рятує від потрапляння до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *