«Чому Кудлаєнка підсовують вінничанам?», — запитують читачі та жителі Вінниці, які надсилають на нашу електронну адресу фото представника міського осередку відомої ГО і цікавляться, чи не цього парубка «розкручують», як майбутнього мера?
Любов Гройсмана до розкладання яєць у різні політичні кошики відома давно. Кожні вибори на Вінниччині супроводжуються засіванням усіх прохідних партій своїми людьми. І начебто опозиційні партії потім у радах голосують в унісон з провладними.
Хто б міг подумати, що Сергій Кудлаєнко, засвітиться у оточенні чиновників-«стратегів». Хоч сам він доволі часто згадує про себе, як про лідера міського осередку однієї ГО, яка нібито опозиційна до місцевої влади.
У 2019 р. Сергій Володимирович балотувався на мера Вінниці. Люди не висловили йому довіри, бо вже знали по минулих справах з Порошенком та Гройсманом. Тому Сірожа вже «притулився» до іншої громадської сили та намагається запевнити своїх колег, що буде боротись із «гройсманівською» владою у Вінниці. У той же час, на застіллях, по-секрету, розповідає, що систему змінювати не планує, хоче лише її очолити.
Тобто посадовці, які роками використовувались для махінацій з майном вінничан, Сергія Кудлаєнка цілком влаштовують? Депутатський корпус «стратегів», який займається дерибанщиною бюджету, влаштовує? І, певно, відкати, які зможе отримувати від вже налагоджених схем, його влаштовують також?
Цікаво, нові колеги Кудлаєнка вже почали розуміти, що це просто «троянський кінь» Гройсмана у потенційному майбутньому політичному проекті?
Сергій тричі брав участь в парламентських виборах. У 2012 р. обирався від партії «Батьківщина», однак безуспішно. Отримати депутатський мандат вдалося тільки у 2014 р., в складі президентської партії «Блок Петра Порошенка».
У Верховній Раді восьмого скликання був заступником голови комітету з питань держбудівництва та регіональної політики. Саме там журналісти викрили його у «кнопкодавстві». Нагадаємо, це є грубим порушення українського законодавства.
За час депутатства Кудлаєнко запам’ятався лише «восьмеберезневими» акціями турботи про вінничанок, щедро даруючи квіти жінкам на вулицях міста. Інших успіхів та досягнень Сергій-парламентарій у пам’яті не залишив.
У 2019 р. він знову балотувався на парламентських виборах, ініційованих новим президентом Володимиром Зеленським. Однак отримати мандат не вдалося — за Кудлієнка проголосувала мізерна кількість людей. А перемогу здобув «слуга народу» Максим Пашковський.
У 2020 р. Кудлієнко брав участь у виборах міського голови Вінниці. Щоправда вінничани теж не висловили йому підтримку. Навіть подейкували, що між ним і Моргуновим різниці немає. Адже обоє вони — друзі Гройсмана.
Політичні оглядачі впевнені, що політкар’єрою Кудлаєнко зобов’язаний шкільному товаришу — Володимиру Гройсману. І правда, якщо подивитися на шлях Сергія, — до 2014 р. він не обіймав високих посад.
За даними журналістів порталу «Рейтинги», у 2013 р. Сергій Володимирович недобросовісно повівся з мешканкою села Зарванці. Жінка звинуватила тодішнього члена партії «Фронт змін» в обмані. Вона потребувала грошей на операцію для чоловіка, а рішення цього питання поклали саме на Сергія Володимировича, який пообіцяв допомогти і попросив, щоб жінка більше ні до кого не зверталася. Але в підсумку Кудлаєнко нічим не допоміг. Жінка залишилася без грошей, тому чоловікові не зробили операцію. В результаті він помер.
Згідно з декларацією про доходи за 2019 р., Сергій Володимирович не має ніякого нерухомого майна. Що вже виглядає дуже смішно. При цьому його родичі декларують три дачних будинки площею 144 кв. метрів у Вінницькій області, земельну ділянку площею 1040 кв. метрів, квартири у Вінниці та Києві.
Рухомого майна, зокрема автомобілів у Кудлаєнка теж немає. В той же час, 1 серпня 2023 р. Вінницьким міськсудом саме Кудлаєнка Сергія Володимировича було притягнуто до відповідальності за ДТП у Вінниці по вул. Соборній: 1 липня 2023 р., керуючи іномаркою, він «в’їхав» спочатку у трамвай №301, а потім ще у автомобіль Kia Optima. Чи то був однофамілець і повний тезка?
Вінничани вже бачили подібних політиків з «голими» деклараціями на «лексусах» та в «луї вітонах». Звідки така розкіш, — нікому невідомо. За вісім місяців екс-парламентар отримав як зарплату у Верховній Раді 674 тис. грн. Викладання принесло ще 12 тисяч. Загальний прибуток дружини — майже два мільйони гривень. Чи не смішно це? Звідки у його дружини такі доходи? Чи це чергові «мутні» схеми «дуже мутного» політика, який не знає до кого примкнути, щоб побільше отримати? Але залишається в обоймі та в обіймах старого товариша — Володимира Гройсмана?
Олег Карпов
Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням: