ЛИСТИ ДО СВЯТОГО МИКОЛАЯ: «ПРОШУ ПОДАРУВАТИ НОВУ ШКОЛУ, БО МОЮ СПАЛИЛИ РОСІЯНИ»

Війна Освіта Україна

8-річна дівчинка попросила у Святого Миколая нову школу. Про це вона написала у листі до покровителя. Дівчинка пояснила своє бажання тим, що її навчальний заклад свого часу знищили російські окупанти.

Мова йде про дівчинку на ім’я Люда. Про це повідомив міністр освіти та науки України Оксен Лісовий.

«Її школу в Горенці, що на Київщині, знищили російські покидьки у 2022. Нині учнів підвозять до інших закладів або ж вони навчаються дистанційно. «Прошу подарувати нову школу, бо мою спалили росіяни», – написала вона», – повідомив Лісовий.

За словами міністра, знищення освітньої інфраструктури – один з інструментів російських окупантів.

«Так вони хочуть відібрати в наших дітей право на освіту, їхнє дитинство. Але їм нічого не вдасться. Школярі й школярки в Україні та за кордоном мають жагу до навчання – її не відібрати. Вони хочуть і далі вивчати нове, спілкуватися з однокласниками, розвиватися на позашкільних заняттях. Кожен і кожна з них хочуть повернутися до своєї школи, вчителів, друзів», – підкреслив Оксен Лісовий.

Він запропонував читачам стати Миколаєм для дітей, що постраждали через війну, приєднавшись до проекту «Олені Святого Миколая».

«Це волонтерська ініціатива, яка вже шість років створює справжні дива для дітей. Деталі у них на сторінці», – проінформував глава Міносвіти. Крім того, він додав, що департамент регіонального розвитку Київської ОВА вже готує проект відбудови ліцею №3, аби Люда та інші школярі з Горенки змогли повернутися до своєї школи.

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *