ПРОРОСІЙСЬКИЙ «КАДР» ПАРТІЇ ГРОЙСМАНА СТАВ ЗРАДНИКОМ НА ХЕРСОНЩИНІ

Війна Зрадники Україна

СБУ повідомила про підозру в колабораціонізмі 57-річному Вікторові Борідко, який допомагав проводити псе-референдум щодо приєднання Херсонської області до росії у Новій Каховці. Про це йдеться в тексті підозри. Колаборант до повномасштабного вторгнення співпрацював на Херсонщині з проросійськими партіями, в тому числі з партією «Українська стратегія Гройсмана».

Віктор Борідко – уродженець села Верби Нижньосірогозької громади, зареєстрований в Новій Каховці Каховського району За даними слідства, у період з 23 по 27 вересня 2022 р. Борідко працював в окупаційній дільничній виборчій комісії №518. Він формував склад окупаційної виборчої комісії і контролював роботу її членів. Також складав списки виборців і підписував документацію комісії, відповідав за зберігання «бюлетенів». Облаштовував виборчі дільниці, де розміщував символіку рф. Слідчі встановили, що окупаційну дільничну виборчу комісію №518 розмістили у приміщеннях захопленого комунального підприємства «Теплові мережі» Новокаховської міської ради.

Віктор Борідко проводить засідання ОВК в Новій Каховці. Вересень 2021 р. Фото ресурсу NovaKahovka.City

Окрім цього, зрадник, який з самого початку окупації перейшов на бік ворога, у вересні 2022 р. особисто ходив з урною для голосування за «приєднання» Херсонщини до рф і вербував людей для участі у так званому «референдумі».

Віктор Борідко (позначений червоним) біля урни для голосування на «референдумі» у вересні 2022 року. Фото з соцмережі

Віктору Борідко заочно повідомили підозру в колабораційній діяльності за ч. 5 ст.111-1 КК України, він може сісти за ґрати на 10 років з конфіскацією майна.

До великої війни Борідко вже мав досвід роботи у виборчих комісіях в Новій Каховці. Так, під час президентських виборів 2019 р. він був заступником голови окуружної виборчої комісії Новокаховського виборчого округу №184 від проросійського кандидата Євгенія Мураєва. У 2021 р. на проміжних виборах народних депутатів України 31 жовтня 2021 р. був уже головою комісії, представляв проросійську партію «Опозиційна платформа – за життя». Наприкінці вересня 2021 р. його включили до складу цієї ОВК від партії «Українська стратегія Гройсмана», однак вже 1 жовтня 2021 р. представники цієї партії замінили Борідка на іншу людину.

Під час позачергових парламентських виборів 2019 р. представляв маргинальну партію «5.10» (заступник голови комісії) на окрузі №184. На місцевих виборах 2015 р. був представлений партією «Опозиційний блок». На виборах президента у 2014 р. був членом комісії від Михайла Добкіна, а на позачергових парламентських – від Партії регіонів. На виборах народних депутатів у 2012 р. представляв партію Всеукраїнське політичне об’єднання «Єдина Родина». У 2010 р. на президентських виборах був членом комісії від кандидата Віктора Януковича.

Борідко також балотувався до Новокаховської міської ради, але програв відомому і місті тренеру з боксу Олександру Курдову. Також він голова ГО «НОВОКАХОВСЬКИЙ ТЕНІСНИЙ КЛУБ «СМЕШ», співвласник кортів біля школи №9. До війни мав приватне підприємство «ДНІПРО-ПІВДЕНЬ».

Довідка:

  • З 23 по 27 вересня 2022 р. під час захоплення Херсонської області окупаційна влада провела незаконний референдум щодо виходу зі складу України та приєднання до Росії. Але окупаційні виборчі дільниці були пусті, а представники нелегітимних комісій у супроводі російських військових обходили будинки місцевих жителів. Окрім цього окупаційні війська викрадали людей. 
  • На засіданні Ради безпеки ООН засудили дії рф і назвали цей референдум незаконним.
  • Уряд Великої Британії запровадив санкції проти Росії за псевдовибори на окупованих територіях України. Зокрема, під обмеження потрапили окупаційний голова Херсонської адміністрації Андрій Алексеєнко, а також голова незаконної виборчої комісії в Херсонській області Марина Захарова.

~~~~~~~~    ~~~~~~~~

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *