НА КОМУ БРОНЬ: НОВА ІНФОРМАЦІЯ

Аналітика

У Мінцифрі пояснили проблему з бронюванням айтівців і причину, чому не бронюють ФОПів. Бронювання ФОПів не передбачено законом.
Заступник голови Мінцифри Олександр Борняков назвав основною проблемою щодо побоювань мобілізації та бронювання айтівців – відсутність взяття багатьох фахівців на військовий облік.

“Вони не хочуть іти до ТЦК, і що робити з цим, ніхто не знає. Сьогодні існує, може, й не дуже проста, але зрозуміла система бронювання. Для критичних компаній бронюється 50% військовозобовʼязаних”, – сказав Борняков. Чиновник назвав це “дуже важким компромісом” – військові хотіли менший відсоток, а Мінцифра – більший. “Ми не можемо сьогодні дозволити бронювати 100% – хто ж тоді буде воювати? У військових є на це запит”, – додав Борняков.

Борняков додав, що наявність статусу резидента Дія.City спрощує отримання статусу критичної компанії та бронювання працівників. Також чиновник пояснив, чому не бронюються ФОПи та гіг-контрактори: законом встановлено, що бронювати ФОПів не можна, а щодо гіг-контракторів відмовили в Міноборони – вони не бачать їхніх спеціальностей.

“Якщо людина працює на гіг-контракті, він завершується, то вона може написати заяву і перейти на штатну позицію”, – пояснив Борняков.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *