ПОВІСТКИ ПОШТОЮ: СКІЛЬКИ ШТРАФУ ПЛАТИТИМУТЬ ВІЙСЬКОВОЗОБОВ’ЯЗАНІ?

Боротьба з корупцією


З 16 липня 2024 року деякі українські військовозобов’язані матимуть можливість отримати повістки поштою. Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки будуть висилати рекомендовані листи чоловікам віком від 18 до 60 років з описом вкладення та повідомленням про вручення. За ігнорування таких повісток передбачений штраф.

Цю інформацію розповів адвокат Юрій Айвазян на порталі Юристи.ua.

В разі отримання повістки поштою військовозобов’язані мають наступні опції:

  1. Підписати повістку та з’явитися з нею до територіального центру комплектування та соціальної підтримки протягом 14 днів.
  2. Підписати повістку та відправити її назад.
  3. Не підписувати повістку та залишити її на пошті.

Варто зауважити, що у випадках другого та третього сценаріїв отримувач вважатиметься ухилянцем від мобілізації та підлягатиме покаранню згідно з чинним законодавством України.

За ігнорування повістки поштою, як за порушення військового обліку, передбачений штраф у розмірі від 17 тисяч гривень.

Експерт наголосив, що за кожну неявку за повісткою може бути нарахований окремий штраф, оскільки це розглядається як окреме правопорушення. Інформація про цей штраф повинна зʼявитися в “Дії”. Проте, постанова про притягнення до адміністративної відповідальності має бути оголошена за участі особи, яка вважається винною.

Варто зауважити, що у разі отримання неправильно оформленої повістки військовозобовʼязаний може відмовитись від неї на пошті без будь-яких наслідків для себе.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *