У ЖИТОМИРІ НАКРИЛИ ХАБАРНИКІВ, ЯКІ ХОТІЛИ ПІВМІЛЬЙОНА: ЗДАВАЛОСЬ БИ, ДО ЧОГО ТУТ ВІННИЦЬКА ПАРТІЯ ГРОЙСМАНА…

Боротьба з корупцією Вінничина Кримінал

9 лютого 2024 р. за вимагання хабарю у пів-мільйона гривень за непроведення позапланової перевірки поліцейські Київщини у Житомирі затримали начальника Центрально-Західного міжрегіонального управління Держслужби з питань праці Віталія Подорожнього разом з подільниками. Як відомо, у 2022 р. за рішенням Кабінету міністрів України у рамках реформування структури Держслужби з питань праці, зокрема, було ліквідовано Управління Держпраці у Вінницькій області та було утворено Центрально-Західне міжрегіональне управління Держслужби з питань праці, яке здійснює свої повноваження на території Житомирської, Хмельницької та Вінницької області. Керівника цієї новоствореної структури і зловили на хабарі.

За версією поліції, Віталій Подорожній на підставі нібито існуючих порушень трудового законодавства ініціював позапланову перевірку у селі Рижани Житомирської області, де ТОВ «Аксіома-Буд» здійснює будівництво заводу. Але перевірка звелась до вимагання заплатити 500 тис. грн., аби перевірку не проводити. Причому, хабар мав бути сплачений через укладання недіючої угоди нібито з придбання будівельних товарів у певної компанії, на рахунок якої потрібно було перерахувати пів-мільйона.

Після того, як керівник ТОВ «Аксіома-Буд» під контролем правоохоронців переказав 480 тис. грн. на рахунок фірми, яку вказали посадовці-вимагачі, на хабарників наділі кайданки. Окрім самого начальника Центрально-Західного міжрегіонального управління Держслужби з питань праці Віталія Подорожнього був затриманий його підлеглий, займаючий посаду начальника управління інспекційної діяльності у Житомирській області та два посередники. Усім достойникам інкримінується одержання хабарю у великому розмірі за попередньою груповою змовою (ч. 3 ст. 368 КК України).

Одразу після затримання зловмисників, рішенням слідчого судді Святошинського районного суду Києва, зокрема, щодо Віталія Подорожнього було застосовано запобіжний захід у виді тримання під вартою у держустанові «Київський слідчий ізолятор» строком на 60 днів до7 березня 2024 р. включно, з правом внесення застави у розмірі 242240 грн. Що трохи смішно, враховуючи розмір хабарю.

А тепер власні інсайди ресурсу «Ми Вінничани».

ТОВ «Аксіома-Буд», на яку з кавалерійською атакою вирішили «наїхати» міжрегіональники житомирської Держпраці, виявилося фірмою із зав’язками, власне фірма і зареєстрована у Києві. Тому затримання і слідчі дії на Житомирщині здійснювали слідчі з главку Нацполіції Київської області за процесуального керівництва Київської обласної прокуратури.

І декілька слів про фірму, на рахунки якої у керівників ТОВ «Аксіома-Буд» вимагали перерахувати пів-мільйона хабарю. Це зареєстроване у Житомирі ТОВ «АК Групп-Бетон», власником якого є Сергій Крошка із села Вереси на Житомирщині. Сімейний бізнес Сергія Крошки присутній і на Вінниччині, причому, у щільно інтегрованому з місцевими провладними підприємцями вигляді. Так, наприклад, дружина Сергія Крошки Ганна є разом з Іриною Ткаченко є співзасновницею зареєстрованої у Зарванцях Вінницького району приватної фірми з добування корисних копалин «Компанія ПНК-2006». А Ірина Ткаченко, у свою чергу, – це дружина Володимира Ткаченка з Вінницьких Хуторів. Володимир Ткаченко, окрім засновництва у цілому пулі бізнес-структур, громадських організацій та охоронно детективного агентства, ще й діючий депутат від партії «Українська стратегія Гройсмана» Лука-Мелешківської сільської ради Вінницького району. І не просто депутат, а голова постійної комісії з питань містобудування, будівництва, земельних відносин, охорони природи, житлово-комунального господарства та комунальної власності. Тобто, людина, без якої у Лука-Мелешківській громаді не вирішується жодне питання, пов’язане із землею та власністю.

~~~~~~~~    ~~~~~~~~

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *