ІНІЦІЮВАВШИ ТОТАЛЬНЕ ПІДВИЩЕННЯ ПОДАТКІВ, КАБМІН ВДВІЧІ ЗБІЛЬШИВ ОКЛАДИ ПОДАТКІВЦІВ

Економіка

Кабінет міністрів ухвалив рішення про скорочення 3,3 тис. вакансій податківців, решті співробітників Податкової служби (ДПС) підвищать оклади. Про це повідомив головний ідеолог фіскальної політики нинішньої влади, голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Діджиталізатор Данило

«Продовжуємо реформувати податкову службу. Кабінет міністрів прийняв рішення про скорочення чисельності податківців на 15% (3,3 тис.)», – зазначив Данило Гетманцев.

За словами Гетманцева, це вдалося зробити завдяки «діджиталізаціі та введенню ризик-орієнтованого підходу податкового контролю в управління податковими органами».

«За рахунок отриманої економії розмір посадових окладів податківців збільшиться. Абсолютно правильне рішення, яке не можна не підтримати», – додав колишній помічник «регіонала» Володимира Сівковича, який підозрюється в державній зраді за створення мережі російських агентів в Україні.

Гетманцев також висловив сподівання, що зростання окладу зможе залучити до Податкової служби «талановиту молодь та демобілізованих ветеранів, підсиливши її склад».

Бухгалтерія першоджерел

В той же час, видання «Українська правда», проаналізувавши відповідну постанову Кабінету міністрів про скорочення граничної чисельності працівників Державної податкової служби з одночасним збільшенням окладів її працівникам вдвічі, на відміну від Гетманцева, зробило інші висновки.

За даними Міністерства фінансів, станом на 1 січня 2024 р. гранична чисельність працівників ДПС становила 24,8 тис. осіб. Фактично ж у ДПС працювало 20,6 тис. осіб, а 4191 посада у службі була вакантною. Тож, фактично, рішення уряду стосується передусім скорочення вакантних посад у ДПС.

Друга частина рішення уряду стосується перегляду окладів працівників податкової. Зокрема, оклади зростуть:

  • Голови ДПС – з 33 422 грн. до 66 843 грн.
  • Першого заступника голови ДПС – з 31 740 грн. до 63 480 грн.
  • Директора департаменту – з 19 759 грн. до 39 517 грн.
  • Заступника директора департаменту – з 15 765 грн. до 31 530 грн.
  • Начальника управління – з 14 924 грн. до 29 848 грн.
  • Головного державного інспектора – з 10 300 грн. до 20 600 грн.

Оклад – це лише частина заробітної плати державних службовців. Крім нього у структурі заробітної плати існують різноманітні надбавки (зокрема, за стаж чи вислугу років) та інші платежі.

Загалом на фінансування організаційних змін у податковій протягом 2024 р. знадобиться фінансування в обсязі 1,338 млрд. грн., зокрема 1,111 млрд. грн. на оплату праці. Ці видатки планують профінансувати, перерозподіливши видатки бюджету. Зокрема, скоротивши на відповідну суму видатки за програмою «Забезпечення інституційної спроможності органів державної влади».

До речі, за даними Мінфіну, середня зарплата співробітників державних органів влади центрального рівня у травні 2024 р. зросла до 50,9 тис. грн., порівняно з 38 тис. грн. у січні, а середній посадовий оклад становить 23,9 тис. грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *