Партія Гройсмана на Вінниччині продовжує перетворювати місцеве самоврядування на цирк. Останнім «актом» цього цирку на дроті стала тривала боротьба за усунення з посади мера Козятина Тетяни Єрмолаєвої. Цікаво, що саме ця партія привела її до влади у 2020 році. Проте питання не стільки у персоналіях, скільки у внутрішніх принципах партії. Після обіцянок виборцям привести до влади професіоналів, «стратеги» розпочали запеклу боротьбу за грошові потоки в багатьох громадах.
Ситуація у Козятинській міськраді стала однією з найгостріших. Замість роботи на користь громади під час війни, основним завданням партійців стало «вичавлювання» Єрмолаєвої зі своєї колишньої команди.
«Чорна мітка»
Ще 30 січня 2023 року на позачерговому з’їзді партії «Українська стратегія Гройсмана» було розглянуто питання про виключення з партії та позбавлення депутатських мандатів низки депутатів. Серед них і мера Козятина Тетяни Єрмолаєвої, основні претензії до якої у «стратегів» були наступні: систематичні порушення норм законодавства, неетична поведінка та нехтування нормами моралі, невиконання обов’язків міського голови.
Тетяна Єрмолаєва в свою чергу заявляла, що стала на заваді розкраданню бюджету громади Козятина, за що і отримала «чорну мітку» від однопартійців.
Не пройшло і півтора року…
І ось 14 жовтня 2024 р. депутати Козятинської міськради на позачерговій сесії таки проголосували за дострокове припинення повноважень Тетяни Єрмолаєвої. Засідання було продовженням сесії, розпочатої 10 жовтня, під час якої це питання не вдалося розглянути повністю. За рішення про відставку проголосували 22 депутати з 25 присутніх.
За законом обов’язки міського голови виконуватиме секретар міської ради Ірина Репало, представниця партії «Українська стратегія Гройсмана». Нагадаємо, що раніше цього року Тетяну Єрмолаєву виключили з партії, і вже тоді йшли розмови про можливість її відкликання.
На початку засідання були представлені нові депутати від «Української стратегії Гройсмана», які замінили відкликаних раніше представників партії. Після представлення нових обранців кількість депутатів на сесії досягла 24 — це рекордна кількість з початку політичної кризи.
Під час голосування щодо дострокового припинення повноважень міського голови було проведено таємне голосування. 22 депутати підтримали звільнення Єрмолаєвої, а двоє проголосували проти. Таким чином, повноваження міського голови, яка займала цю посаду майже чотири роки, були офіційно припинені.
На цьому позачергова 50-та сесія Козятинської міської ради була закрита.
Схема імені Гройсмана
Власне, відсторонення Єрмолаєвої відбулося за старою схемою, за якою колись до влади у Вінниці привели самого Володимира Гройсмана.
У 2002 році студент Гройсман став наймолодшим депутатом Вінницької міськради, перемігши на мажоритарному окрузі. За компанію з батьком, який отримав мандат на сусідній «мажоритарці». А вже у 2005 році Гройсман без виборів фактично став мером Вінниці.
Після того, як Олександр Домбровський залишив посаду мера Вінниці, ставши губернатором Вінницької області, тимчасово виконував обов’язки мера тодішній секретар ради Віктор Козак. Але не довго. Депутати міськради раптово вирішили винести питання про недовіру Віктору Козаку. Попри те, що на засіданні була присутня судова виконавиця, яка намагався зачитати ухвалу суду про заборону звільнення Козака, депутати все одно проголосували за його відставку. За це рішення проголосували тоді 33 із 38 депутатів. Перед цим Віктор Козак закрив засідання сесії і покинув зал засідань. Але депутати обрали головуючим свого колегу, Ігоря Івасюка, який на той час обіймав посаду начальника обласного управління освіти, під головуванням якого і відбувся заборонений судом переворот у міській раді. Таким чином, Гройсман став виконувачем обов’язків мера, а вже через кілька місяців, на виборах 2006 року, він офіційно зайняв пост міського голови Вінниці.
З тих пір, Ігор Івасюк хоч і став заступником голови Вінницької облради, але продовжує виконувати ті ж функції «козирної шістки» у команді Гройсмана. На партійному з’їзді у січні 2023 року, коли розглядалось питання про відкликання Єрмолаєвої, головував теж він.