ГОТУВАЛИ ТЕРАКТИ НА ВЕЛИКДЕНЬ – СБУ ЗАТРИМАЛО ГРУПУ ФСБ

Україна Війна СБУ

Служба безпеки України зупинила дії агентської групи ФСБ, яка планувала провести масштабні авіаатаки по Україні перед Великоднем. Група, яку контролювала ФСБ, готувала координати для широкомасштабних авіаобстрілів Київської, Черкаської, Полтавської, Вінницької та Кіровоградської областей на межі Великодня.

Основними цілями ворога були енергетичні підприємства та логістичні склади, де зберігаються паливно-мастильні матеріали. Окрім того, окупанти очікували отримати “підтвердження” від своєї агентури щодо актуальних геолокацій військових аеродромів, а також спецпідрозділів, які охороняють Генеральний штаб ЗСУ.

Для виконання цих завдань російська спецслужба залучила двох своїх агентів з Умані та Лубен. Для збереження конспірації фігуранти діяли окремо, але дистанційно “зв’язувалися” з одним куратором з ФСБ.

Служба безпеки дізналася про це ще на початковій стадії розвідувальної діяльності російських агентів, яких вчасно викрила і документувала крок за кроком. Завдяки цьому їх вдалося затримати “на гарячому” поблизу Києва, де вони проводили розвідку біля потенційних цілей, і тим самим зірвати плани агресора щодо підготовки повітряних ударів.

Як виявило розслідування, обох фігурантів, 28-річних безробітних, у березні цього року дистанційно завербував кадровий співробітник “Кримського управління” ФСБ. Його особу вже встановлено Службою безпеки.

За співпрацю з окупантами він обіцяв своїм агентам грошову винагороду. Для комунікації використовували анонімний чат у популярному месенджері.

Наразі слідчі Служби безпеки повідомили затриманим про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Зловмисники перебувають під вартою. Їм загрожує довічне ув’язнення.

Спецоперацію проводили співробітники СБУ у м. Києві та Київській області за процесуального керівництва Київської обласної прокуратури.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *