ЧИ ОТРИМАЄ АДМІНІСТРАТОР КАНАЛУ «ПОВІСТКИ ВІННИЦЯ» 8 РОКІВ УВ’ЯЗНЕННЯ? ЙОГО ПОДІЛЬНИК ВІДБУВСЯ ШТРАФОМ

Вінничина ЗСУ Кримінал Прокуратура СБУ

У Вінницькій області викрили адміністратора Telegram-каналу, який, за версією правоохоронців, намагався зірвати мобілізацію. Про це 10 червня 2024 р. синхронно повідомили прес-служби УСБУ у Вінницькій області і Вінницької обласної прокуратури.

За даними СБУ і прокуратури, житель Вінниччини займався «інформаційно-підривною діяльністю, що шкодить ЗСУ». Слідчі з’ясували, що 30-річний підприємець з міста Хмільник сам ігнорує мобілізацію і закликає ухилятись від неї інших.

Чоловік створив Telegram-канал, в якому дискредитував ЗСУ. Зокрема, він повідомляв підписників про місця, де працівники ТЦК вручали повістки.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки за процесуального керівництва Вінницької обласної прокуратури повідомили йому про підозру за ч. 1 ст. 114-1 КК України (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період). Санкція статті передбачає до 8 років позбавлення волі.

В той же час, військовий журналіст Андрій Цаплієнко зазначив, що підозрюваний є «власником» Telegram-каналу «Повістки Вінниця».

А за інформацією «Ми Вінничани», кримінальне провадження щодо декількох осіб, які створили пул Telegram-каналів для розміщення інформації про місця здійснення представниками ТЦК та СП заходів з оповіщення військовозобов’язаних громадян з рекомендаціями уникнення таких місць, було відкрито ще у листопаді 2022 р. Фігурантами цього провадження в тому числі був створений і Telegram-канал «Повістки Вінниця». Адміністраторами Telegram-каналів для «ухилянтів» були маркетологи та дизайнери з «прописаної» у Івано-Франківську маркетингової агенції «SMM IF». В рамках досудового розслідування справи на початку березня 2023 р. у головному офісі «SMM IF» у Івано-Франківську та у домівці віддаленого співробітника «SMM IF» на Вінниччини пройшли обшуки, під час яких були вилучені гаджети, цифрова техніка,  носії інформації, документи та банківські картки, що використовувалися для адміністрування та наповнення Telegram-каналів для «ухилянтів».

16 жовтня 2023 р. Івано-Франківський міськсуд затвердив угоду між прокурором та керівником маркетингової агенції «SMM IF» Михайлом Доманічем, згідно з якою останній визнав себе винним у перешкоджанні законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період (ч. 1 ст. 114-1 КК України). Суд визнав Доманіча винуватим і призначив йому покарання у вигляді штрафу в розмірі 102 000 грн. без конфіскації майна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *