ЯК У ВІННИЦІ «ПИЛЯЛИ» БЮДЖЕТ НА ФІКТИВНОМУ РЕМОНТІ ДАХУ БАГАТОПОВЕРХІВКИ

Боротьба з корупцією Вінниця Оборудки

Правоохоронці Вінниччини повідомили про підозру черговому посадовцю одного з комунальних підприємств Вінницької міськради. Користуючись своїм службовим становищем, він заволодів коштами громади, вказуючи в офіційній документації недостовірні відомості про обсяги робіт, які підрядником фактично не виконувались. Як проінформували у прес-службі Вінницької обласної прокуратури і у відділі комунікації поліції Вінницької області, махінатору загрожує до трьох років ув’язнення.

Досудовим розслідуванням було встановлено, що у 2023 р. між одним із департаментів міської ради та товариством з обмеженою відповідальністю був укладений договір щодо капітального ремонту покрівлі багатоповерхівки та інших суміжних робіт у Вінниці.

Згідно з висновками експертів, інженер комунального підприємства, котрий здійснював технічний нагляд за виконанням цих робіт, зловживаючи своїм службовим становищем, підписав та завірив власною печаткою документацію, у якій містились неправдиві відомості. До будівельних робіт, за які виконавцю перераховані кошти, були включені роботи загальною вартістю майже 300 тис. грн., які підрядник не виконував.

5 червня 2024 р. слідчі Відділу поліції № 1 Вінницького районного управління, за процесуального керівництва Вінницької окружної прокуратури, повідомили 40-річному чоловіку про підозру за ч. 1 ст. 364 (умисне, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для іншої юридичної особи, використання службовою особою службового становища всупереч інтересам служби, що спричинило істотну шкоду державним інтересам) КК України.

Як вже повідомляли «Ми Вінничани», мова йде про угоду щодо капітального ремонту покрівлі житлового будинку у Вінниці по вул. Довженка, 38, яку у липні 2023 р. за результатами тендеру підписали директор департаменту житлового господарства Вінницької міськради Віталій Місецький із засновником і керівником компанії ТОВ «НІКА СЕРВІС БУД» Віктором Побережецем. Вартість підряду – 2, 086 млн. грн. У грудні 2023 р. між департаментом житлового господарства Вінницької міськради і ТОВ «НІКА СЕРВІС БУД» було укладено додаткову угоду щодо усе того ж капітального ремонту покрівлі по вул. Довженка, 38 на додаткову суму 636,6 тис. грн.

А у підсумку до актів виконаних робіт були включені роботи, які ТОВ «НІКА СЕРВІС БУД» не виконувались, тим не менш за виконання цих робіт фірма отримала 272 тис. грн.

Обвинувачення щодо керівника ТОВ «НІКА СЕРВІС БУД» Віктора Побережеця у привласненні, розтраті майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем (ч. 4 ст. 191 КК України) та у службовому підробленні (ч. 1 ст. 366 КК України) зараз розглядається у Вінницькому міськсуді.

А нова підозра по цій справи, яку повідомили інженеру, котрий здійснював технічний нагляд за здійсненням ремонту покрівлі і завірив фальшиві акти начебто виконаних робіт, стосується одного з інженерів з технічного нагляду комунального унітарного підприємства Вінницької міськради «Технобуд».

Між департаментом житлового господарства Вінницької міськради і комунальним унітарним підприємством Вінницької міськради «Технобуд» відповідна угода щодо здійснення технічного нагляду за капітальним ремонтом покрівлі багатоповерхівки по вул. Довженка, 38 була укладена у листопаді 2023 р.

У Вінницькій міськраді у січні 2024 р. урочисто звітували про капітально відремонтовані у 2023 р. під час підготовки до зими дахи 41 багатоповерхівки. Серед успішно відремонтованих називався і дах будинка по вул. Довженка, 38.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *