БІБЛІОТЕКАРКА ГРОЙСМАНА ІВАСЮК ДОЇЗДИЛАСЬ П’ЯНОЮ

Вінниця Політика Суд

10 жовтня 2023 р.Вінницьким міськсудом Ірина Івасюк була визнана винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП (Керування транспортними засобами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння), на неї було накладене адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі сімнадцяти тисяч гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на один рік.

Ірина Івасюк – директор закладу культури «Вінницька міська централізована бібліотечна система» та депутат Вінницької обласної ради від «Української стратегії Гройсмана». Причому, депутат не простий, вона – секретар постійної комісії облради з питань будівництва, комунального майна, транспорту та розвитку інфраструктури. Вважається, що головна бібліотекарка Вінниччини із своїм чоловіком Ігорем Івасюком, який багато років займає посаду заступника мера Вінниці, входить в коло найбільш наближених до вождя «стратегів» – Володимира Гройсмана, бо Івасюк разом з вінницьким градоначальником Сергієм Моргуновим очолює обласну парторганізацію «стратегів» на Вінниччині.

26 серпня 2023 р. о 00:43 в центрі Вінниці по вул. Соборній, 68 поліцейські зупинили автомобіль «Audi Q5», який в комендантську годину з вимкнутими фарами кружляв по місту. Керувала авто з явними ознаками сп’яніння Ірина Івасюк.

Через два місяці в суді депутатка-«стратегиня» стверджувала, що не їхала за кермом, а «просто перебувала в автомобілі, оскільки їй необхідно було забрати документи». Також вона доводила, що її відмова пройти тест на алкоголь в організмі, зафіксована поліцейськими, – неправда, начебто навпаки, «в присутності адвоката вона погодилася пройти огляд на стан сп`яніння, однак поліцейські сказали, що вже склали на неї протокол».

Мабуть, читання допізна в бібліотеці поезій неперевершеного Чарльза Буковскі, котрий головним коханням свого життя називав алкоголь, виглядало б більш переконливішою версією перебування підшофе. Або віршів того ж Володимира Сосюри, чия лірика для людей тонкого душевного устрою, все одно, що натощак тричі по сто оковитої. Принаймні, у випадку з Івасюк це не суперечило б відеозапису з нагрудної камери поліцейського, зупинившого авто депутатки. Бо як заповідали забуті вожді догройсманівської пори, найважливішим мистецтвом для нас і досі залишається кіно.

Звісно ж, записане поліцейськими відео інциденту було продемонстровано в суді. А на ньому Івасюк якраз не заперечує, що керувала автівкою, коли її зупинили полісмени. Далі правоохоронці неодноразово пропонують депутатці пройти огляд на стан сп`яніння та проїхати з ними в наркологічний диспансер, терпляче пояснюючи наслідки відмови від такого огляду. Але Івасюк все одно відказується, і під привидом очікування свого адвоката, зачиняється в салоні автомобіля. Кіноблокбастер розпочинається о 0:45 і триває більше двох годин. О 2:55 поліцейський повідомляє Івасюк про складення щодо неї адмінпротоколу, а вона заявляє, що його підписувати не буде, оскільки вже бажає пройти огляд на стан сп`яніння.

Суд визнав таку поведінку депутатки «неадекватною, направленою на створення штучних умов для порушення поліцейськими строків щодо складання протоколу, і для уникнення відповідальності за скоєне правопорушення». До того ж в судовій постанові головна «стратегиня» Вінниччини прямо викривається в брехні. «Суд не вбачає підстав для задоволення клопотання… про закриття справи, оскільки воно, на думку суду, є необґрунтованим, викладені в ньому обставини спростовуються сукупністю доказів, дослідженими в судовому засіданні. Версію Івасюк як щодо того, що вона не їхала за кермом автомобіля, так і щодо того, що вона погодилася пройти огляд на стан сп`яніння суд вважає не правдивою», – зазначено в судовому рішенні.

Помилкові та необачні вчинки роблять усі люди, але систему, якщо мати на увазі представників влади, характеризує не помилка, а реакція на помилку. Цілісні та сильні особистості визнають свої помилки, – такі і рухають історію. Брешуть, викручуються і лукавлять – дріб’язкові та жалюгідні індивіди, від них в історії якщо щось і залишається , то, як правило, лише калькуляція «розпиляних» бюджетів.

1 thought on “БІБЛІОТЕКАРКА ГРОЙСМАНА ІВАСЮК ДОЇЗДИЛАСЬ П’ЯНОЮ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *