Депутат Вінницької міськради Володимир Онофрійчук наполегливо запрошує громадян ознайомитись із його депутатським звітом за 2024 рік. Яскраві слайди, гучні цифри, багато слів – і мінімум конкретики. Але ось чого депутат не закликає робити – так це заглянути в його декларацію. А дарма! Бо саме там – справжні досягнення: мільйони доходів, нерухомість, авто. То де ж реальні результати роботи?
«Друзі! Хто цікавиться моєю діяльністю як депутата Вінницької міської ради від Тяжилова, іншими громадськими ініціативами, а також волонтерськими проєктами Rotary Club Vinnytsia Postup та організації «Hope4», яку я очолюю з минулої осені, – дивіться звіт за 2024 рік», – звернувся до громадськості депутат Вінницької міськради від «Української стратегії Гройсмана» Володимир Онофрійчук.
Ну що ж, коли народний обранець просить – не переглянути його звіт було б негоже. Тим більше, що звітування перед виборцями – не люб’язність, а обов’язок. Було б чудово, якби пан Онофрійчук нагадав про це і своєму шефу та однопартійцю, меру Вінниці Сергію Моргунову, який чомусь звітує лише перед депутатами, а не перед громадою.
Отже, перегортаємо звіт. Яскраві слайди, стильний дизайн, мінімум цифр і ще менше конкретики – головне, щоб усе виглядало презентабельно.
Сесії та голосування
Депутат пишається, що відвідав 11 сесій міськради та 17 засідань комісій, де ухвалили 610 рішень. Вражає? Можливо. Але які з цих рішень дійсно важливі для міста – загадка. Судячи з оприлюднених на сайті міськради відеозвітів, голосування для депутатів – щось середнє між рефлексом та конвеєром: кнопки тиснуть синхронно, майже без обговорень. Здається, самі депутати не дуже розуміють, що саме ухвалили, а громадяни після перегляду сесійного «кіна» – і поготів.
Фінансування безпеки
1,3 млрд. грн. у результаті голосувань Онофрійчука, за його ж словами, було спрямовано на безпеку та оборону. Потужно звучить, правда? Але ось питання: куди конкретно пішли ці кошти? На захист від інопланетного вторгнення чи, можливо, на нові «відкати» при закупівлі дронів та тепловізорів? Адже вже відкрито низку кримінальних проваджень щодо махінацій із закупівлями військової техніки. Але про це у звіті – ані слова.
Волонтерство
Депутат стверджує, що долучився до закупівлі дронів, тепловізорів та іншого спорядження для ЗСУ. А скільки одиниць? На яку суму? Один дрон чи сто? Таємниця, покрита мороком благодійності.
Ремонт укриттів
За словами Онофрійчука, завдячуючи йому ремонтувалися укриття. Де саме? Які адреси? Фото? Немає. Напевно, це надсекретні об’єкти, і розголошення інформації може загрожувати національній безпеці.
Прийом громадян
Проведено 24 депутатські прийоми, прийнято 129 громадян, 5 колективних заяв – розглянуто! А що з результатами? Проблеми вирішено? Чи, може, «розглянуто» – це просто синонім «покладено під сукно»?
Коли з’являється конкретика
Якщо депутатський звіт рясніє розмитими формулюваннями, то, наприклад, податкова декларація Онофрійчука – зразок безжальної конкретики. Востаннє він звітував про свої статки за 2023 рік, і цей документ виглядає набагато вражаюче, ніж його звіт перед виборцями.
Особисто Володимир Онофрійчук задекларував:
- 5 198 654 грн. від підприємницької діяльності.
- 43 565 грн. пенсії від Головного управління Пенсійного фонду у Вінницькій області.
- 9 грн. процентів від АТ «КБ Приватбанк».
- 92 330 грн. страхових виплат від ПрАТ «СК ПЗУ Україна».
- 992 грн. – додаткове благо від АТ «Універсал Банк».
- 621 грн інших доходів від АТ «Укрсиббанк».
Дружина Онофрійчука, Тетяна Володимирівна, задекларувала:
- 500 000 грн. як подарунок у грошовій формі від громадянки Кудлаєнко Лариси Вячеславівни.
- 290 998 грн. зарплати з у виконкомі Вінницької міськради.
- 440 000 грн. від продажу рухомого майна (не цінних паперів) громадянину Вовченку Костянтину Сергійовичу.
- 2630 грн. процентів від АТ «Державний експортно-імпортний банк України».
Готівкові кошти:
- Володимир Онофрійчук задекларував: 45 тис. доларів США 1,1 млн. грн. та 45 тис. євро. Дружина, Тетяна Онофрійчук, задекларувала 500 000 грн. готівкою.
Майно, придбане після початку повномасштабної війни
Загальна вартість майна, придбаного родиною Онофрійчуків після 24 лютого 2022 року складає 3 049 762 грн. А саме:
- Земельна ділянка (спільна часткова власність) – 1 000 173 грн.
- Квартира (власність дружини) – 1 637 809 грн.
- Нежитлове приміщення (власність дружини) – 18 760 грн.
- Земельна ділянка (спільна часткова власність) – 25 000 грн.
- Автомобіль (власність дружини) – 948 375 грн.
Дійсно, є чим пишатися. Поки мільйони українців проходять через поневіряння, горе та страждання, рахуючи копійки, у депутата – зовсім навпаки
Висновок
Звіт Онофрійчука – це не підсумок роботи, а рекламний буклет. Гарно оформлений, стильний, з ефектними формулюваннями, але без змісту. Проте про реальні успіхи депутат звітує не виборцям, а НАЗК – мільйонами у декларації. А там, як бачимо, у нього все стабільно: дохід росте, майно множиться, і жодних питань про ефективність роботи у міськраді.