БАЙДЕН-ТРАМП, ПЕРШІ ДЕБАТИ: «УКРАЇНСЬКЕ ПИТАННЯ»

Війна Політика Світ Україна

Перші передвиборчі дебати між діючим президентом СШО Джо Байденом і екс-президентом Сполучених Штатів Дональдом Трампом пройшли жорстко. Власне, дебатів між двома кандидатами, які вже були президентами, – такого в історії Сполучених Штатів ще не було ніколи. І, мабуть, таких жорстких дебатів ще не було теж. Кандидати у президенти, відповідно, перший – від Демократичної партії, а другий – від Республіканської, не дуже стримуючись у висловах, не раз повторили про свого опонента, що це найгірший президент в історії США.

Хто з двох пенсіонерів кращій – внутрішня справа громадян США, які з двох оберуть одного у листопаді 2024 р. Однак, українців непокоїть, чи не зміниться після президентських виборів політика США щодо підтримки України у розв’язаній кремлівським диктатором путіним кровавій війні.

Якщо президентом буде переобрано Джо Байдена, – усе більш менш зрозуміло. Всі бачили, як діяла його адміністрація с перших днів повномасштабного вторгнення російських окупантів в Україну і бачать, як діє зараз.

У випадку перемоги Дональда Трампа, – відношення його адміністрації до російсько-української війни залишається невизначеним. Перш за все, завдяки контроверсійним заявам самого Трампа, які, до того ж, радикально протирічать одна одній.

Тому не з облудної цікавості українці пильно стежили за висловлюваннями Трампа по «українському питанню» під час дебатів.

Відносно України Трамп сказав, що якби він був президентом, то путін не напав би. Бо путін побачив слабкість Байдена. А ХАМАС не напав би на Ізраїль.

«Україна не виграє цю війну. У них закінчуються люди, у них закінчуються солдати. Вони втратили так багато людей. Вони втратили ці величні міста із золотими тисячолітніми куполами – і все через нього (Байдена, – «Ми Вінничани») та дурні рішення, які він прийняв. Росія ніколи не напала б, якби я був президентом», – заявив Трамп.

Ні, умови путіна (приєднання окупованих територій до росії) для Трампа в жодному разі неприйнятні. Трамп знову пообіцяв закінчити війну одразу після виборів, ще, навіть, до своєї інавгурації. Яким чином він це зробить – залишилось незрозумілим.

Водночас Байден попередив, що якщо путін здобуде перемогу у війні проти України, існує ризик, що наступними його цілями стануть інші країни, такі як Польща та Білорусь.

Байден, зокрема, зазначив, що Третя світова війна розпочнеться, якщо дати Трампу перемогти.

«Якщо ви хочете Третю світову війну, дозвольте йому перемогти», – наголосив він.

Байден також назвав ще одну причину, яка може призвести до широкомасштабної війни.

«Просто дозвольте Путіну взяти Київ», – додав чинний президент США, посилаючись на ст. 5 статуту НАТО, яка зобов’язує держави-члени захищати одна одну у разі нападу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *