ЯК ДОВГО ЛЮДИНА МОЖЕ ЗАРАЖАТИ ХВОРОБАМИ ІНШИХ

Здоров'я

Термін інкубаційного періоду визначає час від моменту контакту зі збудником інфекції до початку виявлення симптомів хвороби. Цей період може варіюватися в залежності від конкретної хвороби та її збудника. Загальна тривалість інкубаційного періоду може бути короткою, впродовж кількох днів, або тривати кілька тижнів.

Щодо заразності особи, важливо враховувати, що деякі інфекції можуть бути передані іншим людям ще до виявлення будь-яких ознак захворювання. Наприклад, людина, яка захворіла на гепатит А, може виносити інфекцію і передавати її оточуючим приблизно за 10-12 днів до того, як виникнуть перші симптоми.

Зазначимо, що тривалість інкубаційного періоду і рівень заразності можуть відрізнятися для різних інфекційних хвороб. Інформація про кожну конкретну хворобу та її характеристики:

Кір: Інкубаційний період: 9-17 днів, до 21 – після імуноглобіну, хворий може заражати інших за 2 дні до явних проявів хвороби. Заразність утримується до 10 днів від початку висипань.

Краснуха: Інкубаційний період: 11-24 днів, хворий може заражати інших за 7-10 днів до проявів висипань. Заразність утримується до 5-10 днів від початку висипань.

Кашлюк: Інкубаційний перід: 3-20 днів, хворий може заражати інших з другої половини інкубаційного періоду. Заразність утримується до 4 тижнів від початку хвороби.

Свинка: Інкубаційний період: 11-23 днів, хворий може заражати інших за 2 дні до проявів хвороби. Заразність утримується до 6-8 днів від початку хвороби.

Сальмонельоз: Інкубаційний період: від кількох годин до 6 днів, хворий може заражати інших від початку  проявів хвороби. Заразність утримується до 10 днів до 6 місяців.

Вітряна віспа: Інкубаційний період: від 10-21 днів, хворий може заражати інших за 2 дні до появи висипань. Заразність утримується до 5 днів після останніх висипань.

Скарлатина:  Інкубаційний період: від 1-12 днів, хворий може заражати інших в останні дні інкубаційного періоду. Заразність утримується до 21  днів після початку хвороби.

Грип: Інкубаційний період: від кількох годин до 4 діб, хворий може заражати наприкінці інкубаційного періоду. Заразність утримується до 5-6 днів , при пневмонії – до 14-21 дня.

Інфекційний монуклеоз: Інкубаційний період: 7-40 днів, хворий може заражати інших в останні дні інкубаційного періоду. Заразність утримується до 1 року після захворювання.

Дизентерія: : Інкубаційний період: від кількох годин до 7 діб, хворий може заражати інших від початку хвороби. Заразність утримується весь період хвороби, до 3 місяців (носійство).

Гепатит А: Інкубаційний період: 7-50 днів, хворий може заражати інших за 10-12 днів до проявів симптомів, заразність утримується до 21 дня жовтяничного періоду.

Важливо пам’ятати, що розуміння тривалості інкубаційного періоду та рівня заразності є ключовим для ефективного контролю інфекційних хвороб. Застосування цих знань може сприяти вчасному виявленню та запобіганню поширенню захворювань у спільноті. Не забувайте дотримуватися рекомендацій здоров’я та вживати заходи профілактики для збереження не тільки свого здоров’я а і оточуючих.

Бережіть себе та будьте здорові!

______________________________________________________________

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *